Велес

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Daj prashjajte za drug grad ovaa NE SAKAM DA GO PRAVAM:smir:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
Dzings напиша:
3* Za ovaj so crnecot:Ima i po nekopj ljoch ali od selata se i se mnogu vospitani i mirni ziveat daleku u planinite od Melnica pa nagore
vo gradot nema ni eden ! Ostaj ti selata a toa za melnica tamu ne se ljocki tuku torbesi valjda golema razlika se vrti :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Hehe! Imalo ushte eden crnec! Ako tolku te interesira prochitaj po gradovive imam napishano!
 
Член од
1 мај 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Dzings напиша:
AU!
Nishto lichno! Ama:
1* Nemate nikakva kultura za patuvanje u voz - sekogash koga ke vleze nekoj u kupe od veles se oseka kako vozot da e negov,obavezno ako spijash ke te razbudi so popularnite veleshki temi na muabet, ustvari nivoto na kultura vi e nikakvo vo smisla na odnesuvanje i kulturno ziveenje (a i decata znaat deka edinstvenot maz U MAKEDONIJA SHTO SI JA STAVIL ZENATA ZA PREZIME E OD VELES - Racin chinam se vikashe)
2* Nedaj bozhe da treba kaj nekogo da idesh u veles na kafe shto ne zivee u centarot: ni peshki ni so kola nemozesh da stignesh po toa kaldrmite i sokacite
3* Site ulici vi se ednonasochni katastrofa za vozenje ako sluchajno po nekoja ulica vozish prv pat onda si go anebal ako neshto ne zanesh tochno kade se naoga ti trebaat 3km za da se vratish nazad(edinstveno vo Makedonija)
4* Sekoe izleguvanje u grad u Veles zavrshuva neubavo - losho iskustvo do nemajkade(Posleden pat bev lani na Amadeus)
5* Najgrda policija u Makedonija - nemoze nekaznet da pominesh od kade sakash idi i kakvi sakash tablici imaj na kolata tie kazni si pishuvaat (ova ne e samo od mene tuku od cela makedonija lugeto najmnogu se zalat do vas)
6* Nedaj boze, POVTORUVAM, nedaj boze da imash devojka od Veles!!! Auuu u komshii da nemam a ne doma, dali od toa topilnicata ozracheni se site dali do neshto drugo ama ne izleguvash na kraj pa neznam shto da e, tolku golemi inaetchii ni bilo ni ke bidi!
7* Dokazano e a i site ribari tvrdat deka Vardar e najzagaed u Veles i samo u Veles ribata od Vardar neubavo mirisa
8* Najozloglasenata kasarna u cela Makedonija e u Veles
9* Dosta e. Imam ushte 10 da ti napisham ama ako prdolzham ke ostavam losh vpechatok
P.S. Da povtoram nishto lichno!:smir:
Ќе ти одговарам точка по точка.

1.Ти очигледно си од некое повардарско "село" чим волку многу забелешки најде за културата. Возовите се наши, државата е наша, ти си во сопственост на Велес имаш проблем со тоа?
2.Знаеш обично градовите се многу поголеми од селата и неможе да се лоцирани само на рамница, така да нешто има доле нешто има горе. Исто така немаме селска чешма за полнење вода, имаме градски водовод и на тие високи локации.
3.Во вашето село немате повеќе од една улица за да имате и еднонасочен режим на јавање магариња. Премногу си да не кажам што за да ја сватиш целата логика на таквото функционирање.
4.Доволно кажува последниот збор што си го пишал “Амадеус„ се гледа во сам старт во која категорија на луѓе спаѓаш и по какви локации излегуваш. Твоите сограѓани од Јаболчиште и Бузалково на концертот многу те задевале па ти си почнал да плачеш.
5.Доказ дека во нашиот град фунцкионира законот за несовесни јавачи.
6.Поради топилницата мажите од Велес имаат поголеми алати, а жените се пожелни за секс за разлика од другите жени во Македонија. Криво ти е што немаш женска која не ти дава кога ќе поасакаш ти?
7.Велешките рибари ви ја загадуваат водата за да вие од вашето повардарско село немате риба за ловење. Гледаш како ве заебуваат оти се попаметни од вашите.
8.Зошто мислам дека само ти си ги чистел вецињата додека си бил во војска?
9.И јас мислам дека ти е доста, оди сега земи воздух малце.
10.Ако нешто од воа не ти е јасно јави ми се ќе ти го издиктирам за да ти влезе полесно.

Остани поздравен и поздрави ја Пацка од твоето маало.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
свака част за постов, ноу комент
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Snif напиша:
Ќе ти одговарам точка по точка.

1.Ти очигледно си од некое повардарско "село" чим волку многу забелешки најде за културата. Возовите се наши, државата е наша, ти си во сопственост на Велес имаш проблем со тоа?
2.Знаеш обично градовите се многу поголеми од селата и неможе да се лоцирани само на рамница, така да нешто има доле нешто има горе. Исто така немаме селска чешма за полнење вода, имаме градски водовод и на тие високи локации.
3.Во вашето село немате повеќе од една улица за да имате и еднонасочен режим на јавање магариња. Премногу си да не кажам што за да ја сватиш целата логика на таквото функционирање.
4.Доволно кажува последниот збор што си го пишал “Амадеус„ се гледа во сам старт во која категорија на луѓе спаѓаш и по какви локации излегуваш. Твоите сограѓани од Јаболчиште и Бузалково на концертот многу те задевале па ти си почнал да плачеш.
5.Доказ дека во нашиот град фунцкионира законот за несовесни јавачи.
6.Поради топилницата мажите од Велес имаат поголеми алати, а жените се пожелни за секс за разлика од другите жени во Македонија. Криво ти е што немаш женска која не ти дава кога ќе поасакаш ти?
7.Велешките рибари ви ја загадуваат водата за да вие од вашето повардарско село немате риба за ловење. Гледаш како ве заебуваат оти се попаметни од вашите.
8.Зошто мислам дека само ти си ги чистел вецињата додека си бил во војска?
9.И јас мислам дека ти е доста, оди сега земи воздух малце.
10.Ако нешто од воа не ти е јасно јави ми се ќе ти го издиктирам за да ти влезе полесно.

Остани поздравен и поздрави ја Пацка од твоето маало.
Ai Ai Ai! Zashto go prochitav postot vo moment koga sum iznerviran ke ti vratam! Inaku ne bi gubel vreme za tebe!
1* Ako ne mi go izbrishat postov si go ... aj da nekazam shto
2* Fala ,ama iskreno, radi tvojata pochit prema mene zashto gledam si napravil nov acc. samo za da mi odgovorish i kao bozem da pochnesh nova eplika so mene zashto sigurno na starata veke si dobil mnogu ubav odgovor! :drk:
3* Toa shto se deshava megu Veles i negovite okolni sela neznam i ne e moja rabota, ako ne razbra zborev na nacionalno nivo!
4* So kletvi si nemame - JAS NI NA NAJLOSHIOT NEPRIJATEL NE MU POSAKUVAM DECATA DA MU SE RODATAT VO OKOLNITE VELESHKI SELA.
5* Zashto na tvojata 'predpostavka' deka sum ti (nedaj boze) komshija sam si se nadoolnil da ti odgovoram: roden sum, ziveev i ziveam vo grad minimum duplo pogolem od veles - Prilep, Nish i Skopje
6* Za Nish i Skopje znaesh 'predpostavuvam' :helou: jas bi te potsetil na nekolku raboti prema prilep: Mnogu pogolem, znam minimum 20 dushi od veles shto ziveat vo prilep(koj uchi, koj raboti, koj se prodava) sakav da te prasham zashto od tie 20 shto gi znam 19 se zeni od koi polovina se razvedeni? Kazi mi eden barem eden Prilepchanec vo veles? Sigurno ima poveke soobrajkaj tuka, Nie sme daleku od ridovi! Koga kaj nes nekoja ulica se pravi ednosmerna togash MORA do nea da ima paralelna ulica vo sprotiven pravec (kako sekade vo svetot, ozven veles normalno) e sega toa shto OVA kaj vas ne e zivodlivo od GEOGRAFSKI prichini t.e Mladi verizni planini, jas ne sum kriv! Ako ne si znael Prilep godinava e grad na kulturata da te potsetam, a za istorija ne zboruvam zashto mi e stram, :tapp: , kaj nas , nemame ni 'mudbak' imenuvan po nekoj veleshanec a vie imate: Mirche Acev, Gorche Petrov ili Karposh taka?
7* Edna studentka ovdeka ,vo doverba, mi reche: Vo sluchaj na nuklearna vojna samo veleshanite i lebarkite ke preziveele(imale iskustvo so topilnicata) Sakav da te prasham dali e vistina? Samo chisto sumnjam deka za da se unishti Makedonija treba nuklearkata da se frli vo veles:nenene: , dobro ako potoa nekoj planira da gradi na Vardar veshtachko ezero pa da go iskoristi kraterot!
8* Aj malku ekonomija sega: Koga stigna predesdatelkata na DUI za veles da gi drzi glavite butici za mashka obleka vo gradot, mozam da predpostavan kako izgledash, na 100 pominuvanja vo velse imam kupeno 100 kutii cigari A upaljach nemashe od kade da kupam! Tochno vo veles imam prodadeno preku 1 000 setovi kujnska oprema lugeto se tepaa za narachki kako za mleko vo 1990 (ako si bil roden togash ako ne prashaj doma ke ti kazat kako beshe), se raduvate na rosfrei -tengerina kako deca mali, kojznaj predhodno vo shto ste gotvele.Eden vash soseden grad shto vazi za najsiromashen vo Makedonija(Kratovo) zivee podobro so bonovi odkolku vie so vashata lokalna samouprava, ova go kaza vasshiot gradonachalnik ne jas!
9* Prikaskite za ribarite ne gi znam jas nego gi chuv vo voz od veleshkite ribari koga patuvav za skopje od prilep!
10* Sledniot pat pazi kako ke me naterash da prozboram zashto ova beshe nezno kazano! POZDRAV!
 
А

Адриано

Гостин
Veles grad na taksistite i najmnogu iselenici vo Frankfurt

tuka kruzi i prikaznata koa go fanale nekoj veleski diler vo frankfurt go odnele kaj glavniot na policijata i koa kazal od kaj e sefot samo rekol "aman Kolkavo e toa VELES" :D se nadevam deka se nasmeavte
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Snif напиша:
Ќе ти одговарам точка по точка.

1.Ти очигледно си од некое повардарско "село" чим волку многу забелешки најде за културата. Возовите се наши, државата е наша, ти си во сопственост на Велес имаш проблем со тоа?
2.Знаеш обично градовите се многу поголеми од селата и неможе да се лоцирани само на рамница, така да нешто има доле нешто има горе. Исто така немаме селска чешма за полнење вода, имаме градски водовод и на тие високи локации.

Е ова е прав Велешанец:vozbud: Велес е центар на светот,се зависи од Велес,и нема, ниту ќе има поубаво место на планетава:drk:

Џингис-Велес беше првиот град на културата,па Куманово а сега викаш Прилеп е,да нема недоразбирања:smir: И ептен ја претера со тенџерињата,сигурно у казан не готват,и не е толку лош како што го опиша.
adriano напиша:
Veles grad na taksistite i najmnogu iselenici vo Frankfurt

tuka kruzi i prikaznata koa go fanale nekoj veleski diler vo frankfurt go odnele kaj glavniot na policijata i koa kazal od kaj e sefot samo rekol "aman Kolkavo e toa VELES" :D se nadevam deka se nasmeavte
Ова се привремено иселени,а началникот на полицијата во Франкфурт дошол и лично во Велес да провери колку голем град е и колку жители има:pos:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
ROARGH!!!!
Ne sum Dzingis(ne sum Kan nickot mi e drugo samo drugpat za toa )! Nego Dzings!:nerv: Ti ako ne se smeshash ziva ne si!:smir:
A sega da mu doodgovoram na Snif - Vchera morav da stanam od kompjuter imav nekoja rabota a veruvaj do 6.00 utrinava ne sum zaspal zashto ostaviv nedorecheno. Taka da :
1* Ne sum bil i ne planiram da odam u vojska za nashava 'vakva drzava'! Toa shtogo napishav se samo preneseni iskustva na drugite!
2* Od koga se pravi klasifikacija na lugeto po vidot na muzika koj goslushaat? No chisto za da ne dobiesh pogreshna slika da ti kazam deka sum bil i na koncert na Deep Purple i na Dj. Tiesto a ako dojdi Eminem ke odam da go gledam i nego, a kolku za informacija veke imam nabaveno karta za Red Hot Chilli Peppers letovo vo Indzija - Srbija! Taka da prekini so tvoite procenki za muzika, 'my man'. Moram da priznam ti fali i tebe zrnec za avatar - gledam na moda vi se vo veles!
3* Dosta napagam! Ajde da te prasham neshto: Kazi ni, 'jas barem ne znam', kako se vika i dali imate vo veles bulevar i ploshtad po site normi i pravila za istite. Toa se osnovni simboli na eden grad, taka? Kazi ni za vashiot gradski prak!Kazi mi zoshto ja zatvorate glavnata ulica za koli navecher, nema kade da shetate ili? Ajde pofali se! Kazi ni kolku e dolga najdolgata ulica vo veles - Onaa niz centarot na Chashka e podolga, sigurno!Prilep iznesuva 6.748 metri i se vika Aleksandar Makedonski! Ajde kazi ni zoshto samo niz veles vozot vrvi niz kanali? Kako se vikashe taa naselbata nad kasarnite na ridot kade ima tunel za voz pod kukite? Ajde molim te Tunel za voz pod kukata kade ziveam! LMAO!:nenene: Kazi mi kolkukuki ima vo veles so dvorpogolem od 100m^2, jas barem imammo samo desetina videno, kazi mi zoshto glavno prevozno sredstvo e skuter ili tico! 75% odlugeto toa vozat! Cel normalen svet za 5.000 - 6.000 evra bi kupil druga kola ne tico! Toa e grad? Ne te rpashav: kolku semafori rabotat vo veles? Kazi mi sohto na mostot nad baezntot ima ograda visoka 2m? Za da ne ripaat lugeto od mostot dole ili?
4* Ona so goleminata na alatite beshe dobro:bravo: - aj vaka: Daj mi broj na mob. sekako sekoja nedelaproagam niz veles ne mi e teshkoda zastanam pa ke napravime edna slika zaedno, ke mi bide chest, Samo ke mi dozvolish slikata da ja postnam ovdeka na formuv da ja vidat site, neka vidat lugevo kolku ste golemi u alatite u veles!
Da ti kazam neshto ,vo doverba: za da znaesh shto te ochekuva zemi edno shishe od Coca Cola od 0.25l. Nemoj da se razocharash ili da plachesh ako tvoeto 'labelo' e 1/10 od nego!
5* Misalm deka dosega imam napishano preku 50 tochki zoshto nechini veles, taka da mozish slobodno da gi soberish i da si napravish edna kniga. A , te molam, sledniot pat razmisli pred ,da probash, da napagash!
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
Dzings напиша:
ROARGH!!!!
Ne sum Dzingis(ne sum Kan nickot mi e drugo samo drugpat za toa )! Nego Dzings!:nerv: Ti ako ne se smeshash ziva ne si!:smir:
A sega da mu doodgovoram na Snif - Vchera morav da stanam od kompjuter imav nekoja rabota a veruvaj do 6.00 utrinava ne sum zaspal zashto ostaviv nedorecheno. Taka da :
1* Ne sum bil i ne planiram da odam u vojska za nashava 'vakva drzava'! Toa shtogo napishav se samo preneseni iskustva na drugite!
2* Od koga se pravi klasifikacija na lugeto po vidot na muzika koj goslushaat? No chisto za da ne dobiesh pogreshna slika da ti kazam deka sum bil i na koncert na Deep Purple i na Dj. Tiesto a ako dojdi Eminem ke odam da go gledam i nego, a kolku za informacija veke imam nabaveno karta za Red Hot Chilli Peppers letovo vo Indzija - Srbija! Taka da prekini so tvoite procenki za muzika, 'my man'. Moram da priznam ti fali i tebe zrnec za avatar - gledam na moda vi se vo veles!
3* Dosta napagam! Ajde da te prasham neshto: Kazi ni, 'jas barem ne znam', kako se vika i dali imate vo veles bulevar i ploshtad po site normi i pravila za istite. Toa se osnovni simboli na eden grad, taka? Kazi ni za vashiot gradski prak!Kazi mi zoshto ja zatvorate glavnata ulica za koli navecher, nema kade da shetate ili? Ajde pofali se! Kazi ni kolku e dolga najdolgata ulica vo veles - Onaa niz centarot na Chashka e podolga, sigurno!Prilep iznesuva 6.748 metri i se vika Aleksandar Makedonski! Ajde kazi ni zoshto samo niz veles vozot vrvi niz kanali? Kako se vikashe taa naselbata nad kasarnite na ridot kade ima tunel za voz pod kukite? Ajde molim te Tunel za voz pod kukata kade ziveam! LMAO!:nenene: Kazi mi kolkukuki ima vo veles so dvorpogolem od 100m^2, jas barem imammo samo desetina videno, kazi mi zoshto glavno prevozno sredstvo e skuter ili tico! 75% odlugeto toa vozat! Cel normalen svet za 5.000 - 6.000 evra bi kupil druga kola ne tico! Toa e grad? Ne te rpashav: kolku semafori rabotat vo veles? Kazi mi sohto na mostot nad baezntot ima ograda visoka 2m? Za da ne ripaat lugeto od mostot dole ili?
4* Ona so goleminata na alatite beshe dobro:bravo: - aj vaka: Daj mi broj na mob. sekako sekoja nedelaproagam niz veles ne mi e teshkoda zastanam pa ke napravime edna slika zaedno, ke mi bide chest, Samo ke mi dozvolish slikata da ja postnam ovdeka na formuv da ja vidat site, neka vidat lugevo kolku ste golemi u alatite u veles!
Da ti kazam neshto ,vo doverba: za da znaesh shto te ochekuva zemi edno shishe od Coca Cola od 0.25l. Nemoj da se razocharash ili da plachesh ako tvoeto 'labelo' e 1/10 od nego!
5* Misalm deka dosega imam napishano preku 50 tochki zoshto nechini veles, taka da mozish slobodno da gi soberish i da si napravish edna kniga. A , te molam, sledniot pat razmisli pred ,da probash, da napagash!
druze ne ti vredat postovive ne ja tupi bezveze
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Овоа со улиците, колите, тунелите(од точка 3) ти се чисти глупости, ме мрзеше и да се смеам дури. Ами па тоа со оградата, божеее
Како не те мрзело да ѓи смислуеш овие
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
E de, golemava rabota.
Kazal coekot so ne mu se sfigja, i site zafakjaat odbranbeni pozicii!
Veles e momentalno podobar od porano, ponekogas mi e milo sto ziveam tamu a ponekogas se jadam ziva, i sfe drugo najnormalno.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Luge ajde odgovarajte! Postaviv prashanja eden kup! Jas mozebi ne sum vreden ama togash vie ste pomalku vredni od mene koga ne mi odgovarate! Ajde demantirajte so fakt! Dokazete mi kolku e veles e grad! Se obozavam koga gresham!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom