Велес

А

Адриано

Гостин
Театаров мрда ли од мртва точка?
Не сакам да бистрам политика,ама не сум видел да работат на него после предавањето на штафетната палка.
А и Петров кажал во некоја изјава за нашите локални шупачки телевизии дека театарот бил приоритет,но поради дупката во буџетот немало средства за да се продолжи со ист интензитет.
Чиј буџет?Градскиот?Нели државата даваше пари за театарот?
И што стана со правниот факултет?Лани ја закочија работата во скопје,годинава градоначалникот не крши прсти да најде простории,а се ближат уписи.
Изглеа до дупката е...во буџетот.
телевизија гледаш или не??
пред 3-4 дена беше министерката за култура во Велес и заедно со Горан петров беа таму!
министерката изјави дека до крајот на годината граѓаните веќе визуелно ке можат да видат како изгледа а до крајот на 2010 ке може да се користи!
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Театаров мрда ли од мртва точка?
Не сакам да бистрам политика,ама не сум видел да работат на него после предавањето на штафетната палка.
А и Петров кажал во некоја изјава за нашите локални шупачки телевизии дека театарот бил приоритет,но поради дупката во буџетот немало средства за да се продолжи со ист интензитет.
Чиј буџет?Градскиот?Нели државата даваше пари за театарот?
И што стана со правниот факултет?Лани ја закочија работата во скопје,годинава градоначалникот не крши прсти да најде простории,а се ближат уписи.
Изглеа до дупката е...во буџетот.
http://www.lisica.mk/statija/4670
Poveli!!! Izjava od takov tip od gradonacalnikot nemalo nikogas! Loso imas razbrano!Teatarot ke bide brzo gotov.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Не дека и сега се сменило нешто од времето додека беше Титов :)
Стварно,од мотор ќе загинеш бе ебати иронијата :) Ама тоа два-трите чопера шо се моткаат спрема Панини...ех:nesvest:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Raziel ама антивмровска пропаганда шириш на темава,засрами се!
Кој е директор на Дервен? Алал да му е на новиов,се истури од молење по црквите,тоа оти нема пари во буџетот и со божја сила напред:smir:
Менталитетот во градот не е мрднат од 91 година.Тепачки во кафани,оти музиката не била погодена,до тепачки пред дискотека оти на криво го погледнале обезбедувањето.Смредење на пот на маса која не ги мрда нозете,расположение како да е погреб.Курви,курви и локал мафијаши за расад.Мислам страшно!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Raziel,што сакаше да кажеш за правниот факултет?нели веќе прва година е почната и привршува?ја сакам да се запишам во прва година правен у Велес...
-ти викаш дека простории немало...
 
C

cige

Гостин
Ако добро разбрав касарните миз цела македонија ќе прераснеле во универзитети:toe:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
епа нема војска,а студенти да ги ринеш :)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
)












Велес Некогаш и Сега!
сликите се од тирековмирече.ком а фотографот е 5arp
:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:

абе тие свесни ли се шо прават бе!!!!

библиотеката ја уништија племето!!!!!

нешто години години создавано....за што бе...за фармации и дукани!!!ццццццц

па...па ова се нема видено бре од времето таму е и сега отвориле фармација...а над таа е зегин па државната...па добро де од аптеки и кладилници ли се движи економијата на велес:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:.......................а да и вториот синоним после топилница...СНУПИ....ццц

аххх не знам немам зборови..мене уште претходно ми кажаа вработените дека ке има дислокација,но мислев има некој умен да стави прст на глава...цц немало

абе...абе жив се јадам за ова!!!!

еве напредок!!!!!!!!!!!

ај ај...да прекинам многу сум :lut::lut::lut::lut: за ова ццц
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
а што се нервираш бе?
-што беше подобро,книгите да скапуваа во влага?
-вака сега се на сигурна локација,чиста,проветрувана,без влага,нов објект...порано коа ќе влезев во библиотека смрдеше на скапани листови од книги!
-додуша во новава уште немам влезено:kesa:
 
C

cige

Гостин
:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:

абе тие свесни ли се шо прават бе!!!!

библиотеката ја уништија племето!!!!!

нешто години години создавано....за што бе...за фармации и дукани!!!ццццццц

па...па ова се нема видено бре од времето таму е и сега отвориле фармација...а над таа е зегин па државната...па добро де од аптеки и кладилници ли се движи економијата на велес:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:.......................а да и вториот синоним после топилница...СНУПИ....ццц

аххх не знам немам зборови..мене уште претходно ми кажаа вработените дека ке има дислокација,но мислев има некој умен да стави прст на глава...цц немало

абе...абе жив се јадам за ова!!!!

еве напредок!!!!!!!!!!!

ај ај...да прекинам многу сум :lut::lut::lut::lut: за ова ццц
Не скренувај за џабе.
Библиотеката е дислоцирана во поранешен пионерски дом.
Сеа е во многу поголем објект со читални и компјутери, 300 глупости бла бла.
Ама кој чита во Велес?
Сето тоа Аце го ренивираше и преместуваше, правеше трошоци за да изманипулира некој денар меѓувремено.:nesum:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Не скренувај за џабе.
Библиотеката е дислоцирана во поранешен пионерски дом.
Сеа е во многу поголем објект со читални и компјутери, 300 глупости бла бла.
Ама кој чита во Велес?
Сето тоа Аце го ренивираше и преместуваше, правеше трошоци за да изманипулира некој денар меѓувремено.:nesum:
знам дека е таму...кај шо беше претходно факултетот за осигурување...ама и стариот објект беше таман...ако сакаа да инвестираат можеа да поминат поефтино..туку ај јасно е:toe:

а што се нервираш бе?
-што беше подобро,книгите да скапуваа во влага?
-вака сега се на сигурна локација,чиста,проветрувана,без влага,нов објект...порано коа ќе влезев во библиотека смрдеше на скапани листови од книги!
-додуша во новава уште немам влезено:kesa:
епа тоа е тејстот!!!

старите книги...како да не се нервирам бе....сега и музејот нека мго сместат во 25 мај...а пошо нема спорт у велес нека ја стават таму и библиотеката и факултетите.....ццццц

зарем нема велес луге кои ценат архитектура,наследство...ДУХ

па да реагира некој....ама ај џабе е :uvo::uvo::uvo:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
veles e umren grad.
:pos2:Alllwriight :) Секогаш вака лаконски се изразуваш? Уште имало значи од таа Галичка Бронкс раса,бреј. Шо се чудам па и јас тие доминираат и во уста и во анус. ЈебеЖга.
Џабе ти е.Не можеш да бидеш како курле,креаторот на темата.Sorry :)
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Вчера сабајлето во 5 саат негде авион прскаше против комарци и мислам од што леташе блиску дека ќе ми влезе во куќа.Најсериозно 5 метри од куќа ми леташе.:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom