Велес

C

cige

Гостин
луѓе ...абе дај кажете шо стана со мрежава(FTP) на кабловскиов интернет....папката не ми ја отвара...можно ли е адресата на мрежата нa FTP-то да е сменета...или уште полошото...да е избришана мрежата??
Одговорот е многу едноставен, оди аплицирај за Max ADSL
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
луѓе ...абе дај кажете шо стана со мрежава(FTP) на кабловскиов интернет....папката не ми ја отвара...можно ли е адресата на мрежата нa FTP-то да е сменета...или уште полошото...да е избришана мрежата??
Поарно шо не ти ја отвара. кај мене ја овара и останати се смао три фолдери инакминг, музиката и филмовите. Во Инкаминг има уште два три фолдера со по ич ствари во нив. Во филмовите оставиле пет филма, а во музиката стои смао фолдерот странска музика во кој има апсолутно НИШТО
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Одговорот е многу едноставен, оди аплицирај за Max ADSL
Абе каков АДСЛ...овој за овие пари е гром...плус е неограничен...и не ми јаде пари за секој преминат бајт!...ти на кој си?

Поарно шо не ти ја отвара. кај мене ја овара и останати се смао три фолдери инакминг, музиката и филмовите. Во Инкаминг има уште два три фолдера со по ич ствари во нив. Во филмовите оставиле пет филма, а во музиката стои смао фолдерот странска музика во кој има апсолутно НИШТО
Значи решиле да ја сјебат...ццц...абе добро до душа за Мај месец одвај 5 филма ставија....ама па тоа бесе огромна филмотека од 1терабајт...преку 1500 филмови...али тоа е...:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Абе каков АДСЛ...овој за овие пари е гром...плус е неограничен...и не ми јаде пари за секој преминат бајт!...ти на кој си?


Значи решиле да ја сјебат...ццц...абе добро до душа за Мај месец одвај 5 филма ставија....ама па тоа бесе огромна филмотека од 1терабајт...преку 1500 филмови...али тоа е...:toe:
Ама вакво нешто им се случуваше и минатиот месец, можда не дупат во здрав мозок. Незнам ајде ќе видиме, а за мењавање нема шанси со оглед на тоа дека терам над 20-30 гига месечно уште да си акнам АДСЛ дома сметки неможам да замислам колкави ќе идат.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Ќе мораш да ме однесеш у Снупи кога ќе дојдеш, да нарачаш шампити и ако ти дадат стварно шампити, на лице место си го вадам, го ставам на трупче и го сечам:pos2::pos2::pos2::pos2:Ме изнасмеа сега:)
Абе ти си го видел тој слабичкиот келнер со брадичката?
Типот е енциклопедиски пример за фаца-шампита.
Толкувај...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Абе каков АДСЛ...овој за овие пари е гром...плус е неограничен...и не ми јаде пари за секој преминат бајт!...ти на кој си?


Значи решиле да ја сјебат...ццц...абе добро до душа за Мај месец одвај 5 филма ставија....ама па тоа бесе огромна филмотека од 1терабајт...преку 1500 филмови...али тоа е...:toe:
Не е сјебана бе брат еве денеска си е се како што беше. Ги има сите филмови и цела музика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Вчера бев во Велес, на 45-та смотра на млади истржувачи... Немав некое добро мислење за градов, се до вчера...
Стварно ми се засвиѓа градов, но најголем впечаток од сè ми оставија велешанките. Некако многу послободни ми се чинат од, да кажеме, кумановските девојки овде.
Морам да одам почесто во Велес, дефинитивно. :)

А и исто така, многу повеќе мотори од автомобили возат велешани, а?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Вчера бев во Велес, на 45-та смотра на млади истржувачи... Немав некое добро мислење за градов, се до вчера...
Стварно ми се засвиѓа градов, но најголем впечаток од сè ми оставија велешанките. Некако многу послободни ми се чинат од, да кажеме, кумановските девојки овде.
Морам да одам почесто во Велес, дефинитивно. :)

А и исто така, многу повеќе мотори од автомобили возат велешани, а?

Секој втор човек има мотор кола ретко :):) башка и секое дете има мотор.
 
А

Адриано

Гостин
)












Велес Некогаш и Сега!
сликите се од тирековмирече.ком а фотографот е 5arp
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Абе ова од новиот градоначалник ли е?
 
C

cige

Гостин
Вчера бев во Велес, на 45-та смотра на млади истржувачи... Немав некое добро мислење за градов, се до вчера...
Стварно ми се засвиѓа градов, но најголем впечаток од сè ми оставија велешанките. Некако многу послободни ми се чинат од, да кажеме, кумановските девојки овде.
Морам да одам почесто во Велес, дефинитивно. :)

А и исто така, многу повеќе мотори од автомобили возат велешани, а?
Нема куќа без моторно возило,
меѓутоа 60% од тие моторни возила се кинески скутерчиња:pos2:
 
А

Адриано

Гостин
Абе ова од новиот градоначалник ли е?
јок!
градската библиотека беше продадена на градителот на мало мовче од страна на поранешниот градоначалник коцевски за досега необјавена сума!
исто и Лукоил е инвестиција најавена и започната од страна на Аце коцевски а изградбата е завршена и објектот е отворен од страна на Горан петров!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Театаров мрда ли од мртва точка?
Не сакам да бистрам политика,ама не сум видел да работат на него после предавањето на штафетната палка.
А и Петров кажал во некоја изјава за нашите локални шупачки телевизии дека театарот бил приоритет,но поради дупката во буџетот немало средства за да се продолжи со ист интензитет.
Чиј буџет?Градскиот?Нели државата даваше пари за театарот?
И што стана со правниот факултет?Лани ја закочија работата во скопје,годинава градоначалникот не крши прсти да најде простории,а се ближат уписи.
Изглеа до дупката е...во буџетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom