Велес

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од kurle, 6 ноември 2005.

 1. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703
  Ми рекоа и за во План Б дека ја има ама не за сигурно, воа за кај Боби во 15-ка сигурно ја има ?
   
 2. Liverpool_4ever

  Liverpool_4ever

  Член од:
  10 мај 2009
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  1.951
  Да,да.. имам видено дечки како ја играат.
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703
  Екипа дане знаете некој случајно Mens Health списание каде имаме во Велес ? :D
   
 4. ITK

  ITK

  Член од:
  10 октомври 2008
  Мислења:
  1.107
  Допаѓања:
  51
  Друштво дајте број од таксист шо вози велес-скопје и обратно
   
  Последно уредено: 13 јануари 2017
 5. Sladoled

  Sladoled

  Член од:
  12 август 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Другари ме интересира за она црквиче ли е или не знам што шо е на излезот од Велес кон Штип кога се оди со влезна врата ко топка и светец горе ако знаете нешто повеќе да ми кажете... Имаше и статија за тоа ама не можам никако да ја најдам
   
 6. blagojkk

  blagojkk

  Член од:
  5 март 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  39
  демек на некој нешо му се сонило да направи на тоа и тоа место и го направил. некоје света петка или така нешто се викаше (не сум многу по попските работи) и мислам дека не е признаено од црквата, има некоја чешма доле и тоа е тоа. порано таму се муваше еден човек, мислам дека тој е тој што го изградил, сега дали уште е таму поима немам. некоја чешма има и толку се секавам, еднаш и многу од дамна сум бил таму.
   
 7. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.454
  Допаѓања:
  1.624
 8. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  1.328
  Допаѓања:
  587
 9. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.570
  Допаѓања:
  12.152
  Јадник, си го окркал ни крив ни должен и сопственикот на другото возило.
   
 10. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  1.328
  Допаѓања:
  587
  Сигурно Пасатот е каско осигуран..Ќе му ја исплатат штетата..Греота за тој со Опелот.
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 3MZdravkovski

  3MZdravkovski

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  25
  Замислете официјално е лоша инсталација... На пасат од 2015/16 55000€ платен... Еее кај отиде светов. Арно ние мааме колички од 2-3000€ барем инсталацијата е здрава :)
   
 12. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Znaete li nekoj da izdava stan/sprat od kukja vo Veles ?
   
 13. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  803
  Допаѓања:
  767
  ima na reklama samo mnogu se skapi kiriite.
   
  На Moon Child му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Lele kolku nepismeni lugje ima, neverojatno. "izdavam stan poT kirija" "izdavam sobi vo dojran za leten perioT"
  Sto e so lugjevo be...
  Inace, najdov nekolku oglasi, malce se soleni, eden se zanesuva 300 evra bara, vika luksuzno namesten stan, da imaat lugjeto tolku mesecno da plakjaat sigurno nema podstanari da bidat. :tapp:
   
  На k0k014 и Bojco им се допаѓа ова.
 15. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  803
  Допаѓања:
  767
  http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2481072
   
  На Moon Child му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: