Велес

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од kurle, 6 ноември 2005.

  1. Црноризец Храбар

    Црноризец Храбар

    Член од:
    24 мај 2014
    Мислења:
    2.673
    Допаѓања:
    2.504
    Ми рекоа и за во План Б дека ја има ама не за сигурно, воа за кај Боби во 15-ка сигурно ја има ?
     
  2. Liverpool_4ever

    Liverpool_4ever

    Член од:
    10 мај 2009
    Мислења:
    1.756
    Допаѓања:
    1.789
    Да,да.. имам видено дечки како ја играат.
     
    На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Црноризец Храбар

    Црноризец Храбар

    Член од:
    24 мај 2014
    Мислења:
    2.673
    Допаѓања:
    2.504
    Екипа дане знаете некој случајно Mens Health списание каде имаме во Велес ? :D
     
  4. ITK

    ITK

    Член од:
    10 октомври 2008
    Мислења:
    1.107
    Допаѓања:
    51
    Друштво дајте број од таксист шо вози велес-скопје и обратно
     
    Последно уредено: 13 јануари 2017
  5. Sladoled

    Sladoled

    Член од:
    12 август 2016
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Другари ме интересира за она црквиче ли е или не знам што шо е на излезот од Велес кон Штип кога се оди со влезна врата ко топка и светец горе ако знаете нешто повеќе да ми кажете... Имаше и статија за тоа ама не можам никако да ја најдам
     
  6. blagojkk

    blagojkk

    Член од:
    5 март 2014
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    39
    демек на некој нешо му се сонило да направи на тоа и тоа место и го направил. некоје света петка или така нешто се викаше (не сум многу по попските работи) и мислам дека не е признаено од црквата, има некоја чешма доле и тоа е тоа. порано таму се муваше еден човек, мислам дека тој е тој што го изградил, сега дали уште е таму поима немам. некоја чешма има и толку се секавам, еднаш и многу од дамна сум бил таму.
     
  7. cige

    cige

    Член од:
    6 ноември 2008
    Мислења:
    4.427
    Допаѓања:
    1.618
  8. Black Hok

    Black Hok CRUISE

    Член од:
    11 декември 2012
    Мислења:
    1.273
    Допаѓања:
    560
  9. Agda Beata

    Agda Beata (A)

    Член од:
    12 февруари 2014
    Мислења:
    4.411
    Допаѓања:
    11.867
    Јадник, си го окркал ни крив ни должен и сопственикот на другото возило.
     
  10. Black Hok

    Black Hok CRUISE

    Член од:
    11 декември 2012
    Мислења:
    1.273
    Допаѓања:
    560
    Сигурно Пасатот е каско осигуран..Ќе му ја исплатат штетата..Греота за тој со Опелот.
     
    На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. 3MZdravkovski

    3MZdravkovski

    Член од:
    4 март 2017
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    25
    Замислете официјално е лоша инсталација... На пасат од 2015/16 55000€ платен... Еее кај отиде светов. Арно ние мааме колички од 2-3000€ барем инсталацијата е здрава :)
     
  12. Moon Child

    Moon Child Гостин

    Znaete li nekoj da izdava stan/sprat od kukja vo Veles ?
     
  13. Bojco

    Bojco

    Член од:
    29 октомври 2011
    Мислења:
    796
    Допаѓања:
    760
    ima na reklama samo mnogu se skapi kiriite.
     
    На Moon Child му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Moon Child

    Moon Child Гостин

    Lele kolku nepismeni lugje ima, neverojatno. "izdavam stan poT kirija" "izdavam sobi vo dojran za leten perioT"
    Sto e so lugjevo be...
    Inace, najdov nekolku oglasi, malce se soleni, eden se zanesuva 300 evra bara, vika luksuzno namesten stan, da imaat lugjeto tolku mesecno da plakjaat sigurno nema podstanari da bidat. :tapp:
     
    На k0k014 и Bojco им се допаѓа ова.
  15. Bojco

    Bojco

    Член од:
    29 октомври 2011
    Мислења:
    796
    Допаѓања:
    760
    http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2481072
     
    На Moon Child му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: