Велес

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Не знам дали знаете Чадибабе на Пастрмалијадава се направи летва.Негде околу 9 и пол го видов пред Мал одмор ресторан пред влезот у штип веќе беше поднапиен ама накај 1 доле исто на штандот на Мал одмор во друштво на градоначлникот на Свети Николе и на Карбини беа дупки пеат песни од Чола партали правеа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Посељачки настан неможам да замислам
Лани или предлани имаше рок вечер во програмата ама баш онака вистински скоцкано, друго ништо квалитетно во сите овие години не сум сретнал можда и затоа што само еднаш, двапати сум бил досега ама по читањето на програмата дефинитивно ништо.
 
C

cige

Гостин
Не е изговор ама многу се малку ваквите како нас.Цел народ ќе се утепа за да ги види курвата на Аркан и оној наркоманот
Не е муабетот за Цеца. Туку зошто збираат неуспешни кафански пеачи.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не е муабетот за Цеца. Туку зошто збираат неуспешни кафански пеачи.
Кои се неуспешни кафански пеачи?Цеца??Па Цеца во 19:00 саатот да каже дека има концерт во 20:00 саатот на стадион,стадионот ќе биде преполн со гости,истото е и со Дино Мерлин,Здравко Чолиќ и останатите..Од Македонија кој има таков капацитет како нив?Еден кажи ми,нема никој,треба едноставно да видиме до кај ни се можностите..Истото е и во Штип на Пастрмајлијада,и во Прилеп на Пивофест,они не одат да ја гледаат Елена Велевска,или Есма Реџепова,одат да ги гледаат тие Српски ѕвезди,исто и со фудбалот,кога игра Македонија со Украина немаше ни 300 души,сега ќе игра со Италија,ќе има 10-15.000 гледачи..Едноставно таков народ сме
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Не е муабетот за Цеца. Туку зошто збираат неуспешни кафански пеачи.
Мнозинството победува нив народ ги сака, нив народ ги бара ако е друга структурата на настанот човек нема да штрапне. Политички, дипломатски успешен поглед е како е така е, што е тоа е само да запали и да се соберат поени, позитивен впечаток.
 
C

cige

Гостин
Кои се неуспешни кафански пеачи?Цеца??Па Цеца во 19:00 саатот да каже дека има концерт во 20:00 саатот на стадион,стадионот ќе биде преполн со гости,истото е и со Дино Мерлин,Здравко Чолиќ и останатите..Од Македонија кој има таков капацитет како нив?Еден кажи ми,нема никој,треба едноставно да видиме до кај ни се можностите..Истото е и во Штип на Пастрмајлијада,и во Прилеп на Пивофест,они не одат да ја гледаат Елена Велевска,или Есма Реџепова,одат да ги гледаат тие Српски ѕвезди,исто и со фудбалот,кога игра Македонија со Украина немаше ни 300 души,сега ќе игра со Италија,ќе има 10-15.000 гледачи..Едноставно таков народ сме
Слабо маќедонскиот?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.518
Циге јасно ми е што мислиш ама еве на пример во Прилеп и Штип викаат српски пеачи односно турбо-фолкери и неверојатни бројки има а Велес на пример би можел да вика Македонски или и српски ама да не е турбофолк но би имал многу слаба бројка таков е народот кај нас проста маса шо му се сервира тоа јаде.
 
C

cige

Гостин
Циге јасно ми е што мислиш ама еве на пример во Прилеп и Штип викаат српски пеачи односно турбо-фолкери и неверојатни бројки има а Велес на пример би можел да вика Македонски или и српски ама да не е турбофолк но би имал многу слаба бројка таков е народот кај нас проста маса шо му се сервира тоа јаде.
Не е cool настан. Мислам дека државава треба да олабави со панаѓури. Кич настани.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Циге јасно ми е што мислиш ама еве на пример во Прилеп и Штип викаат српски пеачи односно турбо-фолкери и неверојатни бројки има а Велес на пример би можел да вика Македонски или и српски ама да не е турбофолк но би имал многу слаба бројка таков е народот кај нас проста маса шо му се сервира тоа јаде.
Нормално, народот сака цицки, задници, деколтеа, песни со моронски текстови, арапски мелос... ако филхармонијата има концерт, слабо ќе има народ, сем можеби од „чатал“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom