Велес

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од kurle, 6 ноември 2005.

 1. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  769
  Znaete li nekoj instruktor vo gradov sto moze da go pustam detevo da uci da pliva???
   
 2. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.965
  Допаѓања:
  10.668
  Professorive po fizicko, od gimnazija sekoe leto drzat plivacka skola, jas ko dete odev nekolku leta.
   
 3. Moon Child

  Moon Child Гостин

 4. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  769
  Vi blagodaram, za informacijata, i jas znam za petre profesorot deka ucese deca da plivaat, go prasav, ne e siguren za godinava deka ke drzi skola ama ke pprobam da iskontaktiram i so ovoj Ile.
   
 5. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Ile drzese porano casovi toa znam za sigurno, bese i spasitel na bazen, i tatko mu drzese na vremeto casovi za plivanje.
   
 6. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.721
  Допаѓања:
  2.353
  Dm kozmetika sto e vo veles moze nekoj da mi kaze vo sabota dokolku raboti ?
   
 7. Liverpool_4ever

  Liverpool_4ever

  Член од:
  10 мај 2009
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  1.953
  Штампање маици некаде имаме? :)
   
 8. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.965
  Допаѓања:
  10.668
  Unistar, do Kapri dole :)
   
  На Liverpool_4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  47
  Здраво

  Ако возам по автопатот од Велес за Скопје пред првата наплатна рампа дали може да се исклучам за да идам на езерото поточно во Хотел романтик?

  како на мапата
  https://www.google.com/maps/@41.7736871,21.7720003,634m/data=!3m1!1e3

  инаку на гоогле стрит вју покажува дека овој пат е затворен за сообракај

  Благодарам
   
 10. MD_

  MD_ Гостин

  Може да се исклучиш десно одма пред патарината, после возиш накај Отовица (под мостот треба да испаднеш) па тек после вртиш накај езерото
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  47
  Blagodaram mnogi, znaci ovoj pat e vo funkcija ne e zatvoren. Taka?
   
 12. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  1.662
  Допаѓања:
  779
  Во неделата поминав,не е затворен вози внимателно,оти имаше коли паркирани,на ебавање одат натаму.
   
 13. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  1.662
  Допаѓања:
  779
 14. Tемјан

  Tемјан the Kingslayer

  Член од:
  19 мај 2011
  Мислења:
  672
  Допаѓања:
  1.082
  ОМГ Каков е овој мотор?
  Нејкам да тупам, али моторџииве, тоест децата со скутери поима немаат од сообраќајна култура. Претицуваат на кривини, се тркаат по кружниот тек. Неќна намерно сакав да изгазам двајца малолетници на Априлии ми го пресекоа патот кај Васил Главинов и без сигнализација закочија пред мене. Ке ги отепав.
  Жално за родителите, али 85% од велешките скутерџии си го бараат ова. За памет нека им биде, иако мислам дека немаат памет во тоа црпките зелени.
   
 15. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.459
  Допаѓања:
  1.625
  И тие на 4 тркала воопшто не почитуваат приоритет на мотоциклисти на раскрсница.
   
  На Tемјан му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: