Векови Русофилство меѓу Македонците

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.377
Поени од реакции
20.000
Има авиони и до Берлин, Франкфурт, Брисел... ако не ви чини слободно заминете, никој не ве држи со сила тука.
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Има авиони и до Берлин, Франкфурт, Брисел... ако не ви чини слободно заминете, никој не ве држи со сила тука.
Со задоволство. Ако не примаат таму, на коњ сме. Туку не ви се иде у Русија, а? Некако неќете таму да работите? Не сте будали, со долари и евра в џеб, Русија ја воспевате. Лажете прост народ, као демек некој ви верува. Русите не ја сакаат Русија, бегаат во Србија, Турција... За Русија, Кирил и Методи се бугарски просветители. Информирајте се.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.499
Со задоволство. Ако не примаат таму, на коњ сме. Туку не ви се иде у Русија, а? Некако неќете таму да работите? Не сте будали, со долари и евра в џеб, Русија ја воспевате. Лажете прост народ, као демек некој ви верува. Русите не ја сакаат Русија, бегаат во Србија, Турција... За Русија, Кирил и Методи се бугарски просветители. Информирајте се.
За брзо време ќе молиме у Русија да отидеме...Европа и САД одат у провалија, не ли гледаш што се случува?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Во случај ако не ви е јасно чуму провокации од ваков вид - Македонците биле русофили, тоа не било добро (пошто нели наводно западно сме биле ориентирани), да сме иделе во Русија штом веќе сме биле русофили :) (наметнување/заменување теза од втор степен), итн, итн... Целта на сето тоа е divide et impera. Сеење раздор помеѓу нас Македонците.

Инаку мое мислење е дека Македонците и не се нешто посебно русофили, колку што се приморани да бидат антизападно расположени. Мислам еј, кој сеуште не разбира дека поголемиот дел од срањата што ни се случуваат се предизвикани од западниве - таквите дефинитивно намерно ги затвараат очите за реалноста.
Епа затоа мнозинството Македонци се антизападно ориентирани, и затоа ботовите обвинуваат за „русофилство“ (како тоа да е некој грев) но агендата е правење раздор (и полсено владеење на западните) и дефоксирање од проблемите.
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Русија ме асоцираше на нешто далечно, сиромашно, заостанато. Фан на убијци, педофили не сум. Русија ти е земја што го гази христијанството, а дава потстрек на џихадисти.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Хаику? И тоа од Јода?? :eek:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Русија ти е земја што го гази христијанството, а дава потстрек на џихадисти.
Ова. Немаат проблеми да убиваат православен народ во огромни бројки. А главните советници на Путин, ликови што често ги споделува - со доста машкести изјави, и нашата драга Кајгана, можиш да ги сетиш уште по имината - Кадир, идел од Казак-стан. Ќе го убиел Елон Маск. Нека се сотрат и двајцата иф ју еск ми. Има и овде во Европа такви мигрирани Руси. Муслимани. Нивниот најпознат модел (шпиун) на запад се вика Ирина Шеикисламова. Тоа говори се за овие - мрш.
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Ова. Немаат проблеми да убиваат православен народ во огромни бројки. А главните советници на Путин, ликови што често ги споделува - со доста машкести изјави, и нашата драга Кајгана, можиш да ги сетиш уште по имината - Кадир, идел од Казак-стан. Ќе го убиел Елон Маск. Нека се сотрат и двајцата иф ју еск ми. Има и овде во Европа такви мигрирани Руси. Муслимани. Нивниот најпознат модел (шпиун) на запад се вика Ирина Шеикисламова. Тоа говори се за овие - мрш.
Тие исламисти, Чеченци за време на чеченската војна имало денови кога убивале и по 120 Руси цивили. Тие запленија хеликоптер на втората армија во свет, неписмените нека се едуцираат, фотки постојат. Епа затоа тоа говедото Кадиров седи со психопатот Путин. Не е поарен и Путин. За 10 години бројот на муслимани во Русија ќе биде над 30%. Со војнава тоа ќе се случи порано. Просекот во Чеченија е по 6 деца, а во Русија 1.5. Тие што ја поддржуваат руската инвазија на Украина, за мене се пропаднати ликови. Единствен успех им е што се радуваат на некоја војна. А секој ден слушам „руските сили напредуваат кај Бахмут“, така веќе 6 месеци и мислиш Африка ја освојуваат, а Бахмут не е ни во првите 50 украински градови по големина. мајавте се у пилече груди дечки, тоа ќе ви остане ( за русофилите де). Украинска жена има поголеми тестиси од македонски русофил.
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Долга колона луѓе денеска чека пред банка во Санкт Петербург. Рубљата им падна. Че вадат ли пари, под перница ли ќе ги стават, поим неам. Овдека народов ни чита, ни гледа, ни слуша, ни разбира. Уште фантазираат за таа рубљата што со очи ја немаат видено во животот, не знаат као изгеа. Ретко каде има да најдеш такви будали што се диват на Русија. Во исчезнување се. На сите им се гади, овие се диват.
Автоматски споено мислење:

За брзо време ќе молиме у Русија да отидеме...Европа и САД одат у провалија, не ли гледаш што се случува?
фати си ми местенце со време. Имате проблем со вид или се зезате? Таа држава ако не ја добие војнава, може и да се распадне, што од можен банкрот, што од микс демографија, каша попара. Свештарњак. Се има, Руси ќе нема. Капиш? Знаеш дека има тамо тон народи кои не се Руси и немаат ни допирна точка со Русот?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.377
Поени од реакции
20.000
Со задоволство. Ако не примаат таму, на коњ сме. Туку не ви се иде у Русија, а? Некако неќете таму да работите? Не сте будали, со долари и евра в џеб, Русија ја воспевате. Лажете прост народ, као демек некој ви верува. Русите не ја сакаат Русија, бегаат во Србија, Турција... За Русија, Кирил и Методи се бугарски просветители. Информирајте се.
Арно ми е тука, не ми е гајле за Русија, кој оди кој не оди таму, поважна ми е Македонија.

Е добро де, може и полошо. САД и ЕУ војна ни направија, идентитетот ни го сменија, 30 години поддржуваат терористи и злосторници против човештвото, веќе почнаа и како каури да не ословуваат па се уште има пациенти ко тебе што свршуваат на нив. Додека има овци ќе има и волна, уште историјата и готово влегуваме во ЕУ. :toe:
Автоматски споено мислење:

Русија ме асоцираше на нешто далечно, сиромашно, заостанато. Фан на убијци, педофили не сум. Русија ти е земја што го гази христијанството, а дава потстрек на џихадисти.
Не си фан на педофили а свршуваш на Америка, ова се вика оксиморон.

Исто и за другава работа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
А главните советници на Путин, ликови што често ги споделува - со доста машкести изјави, и нашата драга Кајгана, можиш да ги сетиш уште по имината - Кадир, идел од Казак-стан.
Колега, последен пат кога проверив Кадиров беше од Чеченија а Казакстан не е во РФ, независни се уште од расформирањето на СССР. Некако елементарни познавања немаш од областа на темиве што ги отвараш.
Во ред е тоа, да почнуваш дискусии за да научиш нешто ново. Проблемот е што некако не ти успева (да научиш ништо ново).
Автоматски споено мислење:

дуплирао се византијац
Се размножил? :unsure:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Колега, последен пат кога проверив Кадиров беше од Чеченија а Казакстан не е во РФ, независни се уште од расформирањето на СССР. Некако елементарни познавања немаш од областа на темиве што ги отвараш.
Во ред е тоа, да почнуваш дискусии за да научиш нешто ново. Проблемот е што некако не ти успева (да научиш ништо ново).
Автоматски споено мислење:


Се размножил? :unsure:
ко че се расчитам сега за Русија и нејзините провинции АХХАХАХАХАХАХАХАХАХА
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom