Веб дизајн, ваши страни

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Вкупно теми: 25, вкупно постови на сите теми: 3.

Ви пожелувам пријатен и долг престој на овој форум
Поздрав од управата
Благодарам. :pos2:
 
Член од
5 ноември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ne moj

Ovakoj
Ja za ovoj forum se ucese malko mysql i phpBB da instaliram.
Za edna nedala ke izleze nov formu so kompletno moj dizajn so pomos phpBB2 :)
Poz
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
За да нема вакви испади во иднина, темата јасно гласи "Веб дизајн, ВАШИ страни". Под ВАШИ не се мисли на готови скрипти симнати од нет кои сте ги превели и инсталирале. Исто не се мисли на модификувани JOOMLA дизајни. Се мисли на веб - страна/сајт/апликација која сте седнале и од НУЛА сте почнале да ја куцате. Барем да има најмалце 90% ваш код.

Фала
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
За да нема вакви испади во иднина, темата јасно гласи "Веб дизајн, ВАШИ страни". Под ВАШИ не се мисли на готови скрипти симнати од нет кои сте ги превели и инсталирале. Исто не се мисли на модификувани JOOMLA дизајни. Се мисли на веб - страна/сајт/апликација која сте седнале и од НУЛА сте почнале да ја куцате. Барем да има најмалце 90% ваш код.

Фала
е така де, да се разбереме ко луѓе :pipi:
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
Dejan];520703 напиша:
Jas gi napraviv www.vlada.mk i www.sobranie.mk i dobiv ogromni pari za toa i sega sum broj eden dizajner u Makedonija.
Jakite dizajneri ne se zamaraat so vakvi gluposti i nikogash ne se falat koj shto napravil i kolku e toa jako, nekoj drug treba da kaze za toa. Ako ovde ima barem eden koj ima shkolo za dizajn togash samo negovoto mislenje moze da bide relevantno, ostanatato e samo pufki...
Ako ste jaki dizajneri nema da go gubite vremeto na forum koj pred se e za zabava i na nego prosechnata starosna granica e 18 godini... taka da uchete i ne se falite, nagradite ke dojdat sami po sebe dokolu ste dobri.
Taka e vo pravo si netreba falenje uspehot sam si doaga. A cenata na eden kvaliteten web site nema granici. Najvazno e od samiot dizajner i negoviot kvalitet. www.pec11okt.com.mk
Pozdrav
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да му се сневиди, па барем пишете два-три збора околу вебот, која технологија е применета, краток опис за вебот, што е ваше а што не, колку време сте работале...недие вака темава, ќе почнам да ве бришам ако постирате само линкови
 

mr.PeTaR

dtm.PeTaR
Член од
28 август 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Како можам на пример како диме да хостирам веб на мојата ИП ?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Да му се сневиди, па барем пишете два-три збора околу вебот, која технологија е применета, краток опис за вебот, што е ваше а што не, колку време сте работале...недие вака темава, ќе почнам да ве бришам ако постирате само линкови
Ајде јас ќе ти ја кажам технологијата....
http://www.ndesign-studio.com/demo/wordpress/
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Да му се сневиди, па барем пишете два-три збора околу вебот, која технологија е применета, краток опис за вебот, што е ваше а што не, колку време сте работале...недие вака темава, ќе почнам да ве бришам ако постирате само линкови
e vaka dvata sajta se licno moi i se napraveni vo wordpress samo sto ne izgledaat blogoliki tuku gi redizajnirav i toa e moja specijalnost joomla i wordpress a isto taka HTML i PHP.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
e vaka dvata sajta se licno moi i se napraveni vo wordpress samo sto ne izgledaat blogoliki tuku gi redizajnirav i toa e moja specijalnost joomla i wordpress a isto taka HTML i PHP.
А кај се имаш специјализизирано?

Никој не рече дека не се лично твои, туку дека не е твоја технологијата :). А за дизајнот си се потрудил, според мене, во обратна насока.
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
А кај се имаш специјализизирано?

Никој не рече дека не се лично твои, туку дека не е твоја технологијата :). А за дизајнот си се потрудил, според мене, во обратна насока.
kako islis ti vo obratna nasoka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom