Веб дизајн, ваши страни

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
оди на страната па види жими се ќе ви дадам и плус е моја
ако сакате да ве стаам админи или едитори кажете одма ќе ве ставам:salut:
ЛоЛ Брат :) Ај јас ке се регистрирам со AceBoy и ти клај ме админ на форумот ок ли :) да те видум или едитор на странта.
 

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
http://vmro-dpmne-prilep.org.mk

Молам за коментари од поискусните =).
Епа моја проценка ... обична но сепак солидна и функционална статична веб страна ... во врска со дизајнот , не е вложен кој знае каков труд , но врши работа ... позадинската слика некако не ми годи со целиот концепт , би ти препорачал нешто без слика (градиент или сл.) .... содржината и фонтот на текстот на одредени места е не доволно прилагоден и лесен за читање ...
тоа од мене :)

ПОЗ !
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Супер!

Добар чист дизајн, прегледно, добро пребарување, мислам дека имаш чиста скрипта во позадина (според она колку што се гледа), малку Ајакс...

Само 2 ситни забелешки: направи го банерот малку позабележителен со појаки бои (може и мал флеш), и кога се uploadira слики PHP-то нека креира thumbnails со цел да бидат прикажани на главната страна а не големите (на поспора конекција пречи.) Мислам дека е нешто лесно, претпоставувам нема да имаш проблем да го средиш. Ако има, се разбира тука се кајганџиите да помогнат.

Поздрав. ВО секој случај 9/10 за изгледот и 9/10 за дизајн!

п.с. и не забележав? имаш контрола администраторска на тоа што внесуваат на страната? пример да одобриш дали некој оглас ќе биде поставен на нет... или секој може да прикачи било што?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
sajtot e napraven za kratko vreme i nemam administracija tuku si administiram direktno u baza sto e macna rabota, ama nema problem toa se resava. ednostavno morav da go stavam.so eden zbor sekoj moze da prikaci sto saka.za dizajn ne me biva, za flash uste pomalku(programer sum) ali racunam ponataka da se pomacam i da staam nekoe logo.toa so thumbnails praev nesto zavcera otkako go zakaciv sajtot, ama poveke me interesira da moze nekako na client side da mozam da ja kontroliram slikata t.e. pred da se uploaduva da se namali znaci da ne se kacuvaat golemi sliki, no ako ne uspeam da najdam takvo resenie, ke bide reseno so dobrata stara thumbnail tehnika :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Мене дизајнот не ми се допаѓа.. премногу е едноставен, дури и за огласник. Ама еве спомна дека си програмер, а не дизајнер, па ОК е. Друго нешто повеќе ме мачи.. истото што и Димитар.

п.с. и не забележав? имаш контрола администраторска на тоа што внесуваат на страната? пример да одобриш дали некој оглас ќе биде поставен на нет... или секој може да прикачи било што?
Ме мрзи сега да проверам, ама се надевам имаш скрипти што темелно го чешлаат она што го внесува корисникот во секое поле.. инаку, една линија код, и отиде базата :)

За работа со слики - GD, со тоа што и хостот треба да го има инсталирано како додаток на PHP.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Интересно, заради ПХП-то ако е правено од тебе.

Дизајнот не е нешто екстра, ама може да се среди.

Види дали можеш да направиш сликите да ги прави помали (thumbnails), затоа што гледам дека ти се ставани во оригинална големина, и кога ја отвараш страната ако се големи сликите, треба време дури се отвори.
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
ЕНТЕР vbmenu_register("postmenu_481094", true);
WANTED



Регистриран: Feb 2007
Години: 15
Мислења: 195


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

----

Аце шо ќе ти е админ, нека извади скрин од адин панелот :pos2:
Хахахах.Ногу знае што е тоа скрин од админ панелот :).А кути прво нема санси толку на еднс да напраде прво не знае со е хостинг а пота и VBulletin од згоре со 5000 поста :)Ако сум 11 оди моти на друзи филмаве ЕНТЕР
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Хахахах.Ногу знае што е тоа скрин од админ панелот :).А кути прво нема санси толку на еднс да напраде прво не знае со е хостинг а пота и VBulletin од згоре со 5000 поста :)Ако сум 11 оди моти на друзи филмаве ЕНТЕР
незнам, што си знам за него си е... не му се мешам :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom