Ваши омилени дуети?

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Според вас најдобар дует кој досега сте го слушнале и виделе независно од тоа дали е светска или македонска естрада?


според мене едено од најдобрите дуети едноставно магичен дует аххх без зборови сум...


 

Everchanging

People = Shit
Член од
26 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Најдобар ми е Broken од Seether и Amy Lee. Неможев да остаам линк пошо глупиве компјутери у школо не отвараат youtube.:nerv::zid:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Max Cavalera i Grady - Pain - Back to tha Primitive Album :)

Изволте лирик.

Speak up - you know what is up
Code of silence?! Who set you up?!
Some shit so wrong in this world
All fucked up now you're gone
Speak up - you know what went on
How could you let it go?
It's murder you covered up
Stained blood on your soul
It's your day...

Down on my knees
Hands stretched to heaven above
Christ this pain is hard to live with
Don't fill my heart with love
Engulf my heart with vengeance
You need to see our pain
Don't fill this heart with love
The truth needs to be told!!!

You can't mask - Pain!
My pain, Our Pain!!!
You can't mask - Pain!
My pain, Our Pain!!!
You can't mask - Pain!
My pain, Our Pain!!!
You can't mask - Pain!
My pain, Our Pain!!!

How the fuck am I supposed to sit still?
All you motherfuckers out there throwing a rock
Better get at this shit why don't you back off quick?
What's - the - body - on my skin?
You won't find what's wrong, we got it back on
One slept under the covers...
That's cause of your life!!!

Изволте видео:


Се работи за Соулфлај, иако некоја ретардирана фаца пишала Слипкнот...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.921
Поени од реакции
15.911
Tom Jones ima mnogu uspesni dueti, pocnuvajki vo 60' te so Dusty Sprinfield, Lulu, Janis Joplin, Areta Franklin.. potoa vo 70'-te so Tina Turner ( imaat i chartovi na top listi), a sega nekolku godini ima uspesni dueti so Joss Stone.. eve najsvez od Septemvri .2009 .. 69.5gniot Tom Jones e poln so adrenalin.. :wink:


 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.921
Поени од реакции
15.911
temata padna vo zaborav ???
.. eve eden klasicen duet od 60'te sto ne se zaborava..
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
LD Pistolero i Rabotam Na Slucajot.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.921
Поени од реакции
15.911
еве конечно најдени се квалитетни снимки од легендарниот концерт на Тина, еве го дуетот на Тина Тарнер и Том Џонс

..гледајте само како танцуваат со класични микрофони со кабли !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom