Ваши омилени дуети?

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Насловот на темава го променив бидејќи со овој наслов ќе биде подобро отколку предходниот. Темава ќе стои како важна во следните 5 дена, со цел темава да ја промовираме и во исто време да ја разработиме. 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Некоја плус информација за песнава инаку песнава е направена стрикно за филмот "An Officer and a Gentleman," песнава беше број еден три недели по ред на врвот на хот 100, исто така Џо и Џенифер имаат освоено оскар и златен глобус за најдобра оригинална песна за филм во 1983 година. Без разлика што имаат освено награда оваа песна ми останув омилена кога се работи за дуети.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.926
Поени од реакции
15.919
Том Џонс е докажан во дуетите, а има пеено дует со речиси сите врвни печки, а и доста врвни пеачи.. единствено од непозната причина нема дует со Сенди Шо ( мега звездата која исто беше во тимот на Гордон Милс, а која му ја препушти песната Ит Унусуал, со која до тогаш непознатиот Том Џонс се катапултира на топ листите )
еве негови понепознати, но многу квалитетни дует изведби ..


и најновиот дует од Греми 2015
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.926
Поени од реакции
15.919

и овој, со истите дует мајстори...
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Tose Proeski & Gianna Nannini - Aria (LIVE)


Превод од Италијански на Македонски...

и сè уште ќе можам да ја слушам таа музика.
воздух, колку е слатко во воздухот,
да побегнам од овој мој живот
воздух, вдиши ме во тишина
не ми кажувај „збогум“, но крени го сиов свет.
воздух, прегрни ме.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.926
Поени од реакции
15.919
Чак бери е актуелен деновиве ( 90ти роденден, се уште работи )....
тој е и мајстор..за дуети и импровизации.. еве еден дует од пред 30-35 години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom