Ваши Поговорки!

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Ќути, ќути ќутук ќе се сториш...

Кој чека чекан ќе се стори...

Кај што гракаат чавки и гаврани некој смоки фрла...

Од будалата и пијаниот бега...

На добра хеланка и мртов коњ се врти...

Позади секој успешен маж стојат група телохранители...

По џебот денот се познава...

Кој последен се смее најслаба му е тревата или не повлекол доволно...

Кафана е училиште кога креваш рака добиваш пиење, а кога незнаеш ништо добиваш инфузија...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Кој јаде маст, домаму рани свињи...

Полицијата е како љубовта идат кога најмалку очекуваш...

Кој лажит тој и крадит а вошки немат само затоа зш е кељав.

Човекот учи додека е жив, освен Северџанецот тој знае се од раѓање...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Ако сакаш да изгубиш пријател препорачај му мајстор...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.209
Поени од реакции
35.717
... не се уморувам на работа, туку од глупостите приутни на работа.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Не се уморивам од ништо, само кога ги читам глупостите од некои членови, како на оваа погоре. :rolleyes:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.209
Поени од реакции
35.717
... неписмениот може да се образува, лудиот да се лекува, но за глупавиот нема никаква опција! :kafence:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
... неписмениот може да се образува, лудиот да се лекува, но за глупавиот нема никаква опција! :kafence:
Не е баш така...

Ако еден човек ти кажит дека си глуп,не е страшно.
Ама ако истото ти го кажат 6-7 луѓе, време е да формираш политичка партија и да добиеш пратеничко место...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.209
Поени од реакции
35.717
aaaaaaa тоа му доаѓа
„ти си паметен човек зошто не си богат?
„а ти си богат човек зошто не си паметен?“
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.999
Поени од реакции
9.692
Не е баш така...

Ако еден човек ти кажит дека си глуп,не е страшно.
Ама ако истото ти го кажат 6-7 луѓе, време е да формираш политичка партија и да добиеш пратеничко место...
Особина на глупите луѓе е да приметуваат туѓи грешки, а никогаш своите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom