Ваши Поговорки!

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Во име на Отецот, синот, светиот дух и 12-те цилиндри...

За добар владика лош џип нема...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.129
Поени од реакции
5.820
...Вријеме пролази, смрт долази. Живот је само сан. Играјмо се док сањамо.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.962
Поени од реакции
30.498
И колку горе вратоврски да ги смени, доле опинците се на нозе!
(@bijons)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.129
Поени од реакции
5.820
Некој има опинци на нози, некој има опинци у аклот.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.129
Поени од реакции
5.820
Тачно.
Ама ти како и да се завртеш г'зо ти е отпозади :D
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Kaко и да се завртеш газот ти смрди...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Лесен е патот до славата, тежок е од славата до дома...

Најталентираните овчари го собираат стадото со микрофон, на градските плоштади...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom