Вашите искуства со секси шоповите...

Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Сеуште не ,еднаш во Охрид сакавме да влеземе со другарите кога бевме на одмор ,ама се погоди затворено .
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Женски не трошете пари на вибратори, усреќете некој......(на пример мене) :wub:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Не сум била, али обавезно ќе го посетам....љубопитност е во прашање :smir:
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Сум бил...да купам поклон за матура :) hahah вагина
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Не сум била досега во секс шоп... се надевам дека ќе отидам, а и бај д веј Сузе од Валијант ми беше цимерка , заедно раѓавме...:vozbud:Па ќе ја посетам кај да е , и емисијата на Сител мислам беше и е интересна нели ??
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
здравје боже,ако останам некогаш без сексуален партнер, би влегла по помагала :vozbud: инаку сеа вака потреба некоја неам, а и не сум запознаена многу со асортиманот што го нудат таму.
Некој, слики, информции, описи...?!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
здравје боже,ако останам некогаш без сексуален партнер, би влегла по помагала :vozbud: инаку сеа вака потреба некоја неам, а и не сум запознаена многу со асортиманот што го нудат таму.
Некој, слики, информции, описи...?!
http://www.valijant.com.mk/
Повели,разгледај :wink:
Сексуалните помагала се додатоци,зачин во сексуалниот живот.Ставот во првата реченица,треба да го размислиш уште еднаш:smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Супер искуства си имам со таквиот вид на дуќани во последно време. :)
Каде и да сум се обратил, насекаде супер услуга и услужливост.
Браво!
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Кај нас не сум била, ама сум била по секси шопој по странства. Најчесто купувавме поперс. Најсмешно беше на Миконос, каде што единственото нешто што можеше да се купи за пола евро на целиот остров беше во секси шопот - кесичка лубрикант за една употреба, а со него гратис кондом :pos2:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Кај нас не сум била, ама сум била по секси шопој по странства. Најчесто купувавме поперс. Најсмешно беше на Миконос, каде што единственото нешто што можеше да се купи за пола евро на целиот остров беше во секси шопот - кесичка лубрикант за една употреба, а со него гратис кондом :pos2:
А за што го користеше ако не е тајна?:icon_lol:

Сум влегла ама не сум купувала до сега,чисто од љубопитност
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
А за што го користеше ако не е тајна?:icon_lol:
Јас за ништо. Ме боли глаа од тоа чудо. Во секс шопови го продаваат поради тоа што демек го продолжувал оргазмот. Ова не е проверено, тие што ми го порачуваа поперсот го користеа чисто за откачување. Еве читни на википедија.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Да, еднаш во СК кај Скопјанка трговскиот бевме да купиме со една другарка вибратор за роденден на една пријателка нејзина, шо се жалеше дека немала фатено дечко долго време.

Типката што продаваше, аууу ќефој беше. Нешо во стил „ау ќе го зачинувате сексуалниот живот“! Ние „аха да“. Мислам поглупо ќе беше да кажевме „Абе за поклон ни е“ :toe:
 
Член од
9 јули 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Секс Шоп

Дали сте биле? Дали ке одите? Што сте купиле? Што сакате да купите? Кој има најголема понуда? Дали ви било срам кога сте влегле? Со кого сте биле? Колкави се цените? Кај се наоѓаат?
Се за секс шоповите постирајте тука...

Мене ме интересира дали има секс шоп во Охрид, Струга и каде?...планирам на одмор да наминам... :)))
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Дали сте биле? Дали ке одите? Што сте купиле? Што сакате да купите? Кој има најголема понуда? Дали ви било срам кога сте влегле? Со кого сте биле? Колкави се цените? Кај се наоѓаат?
Се за секс шоповите постирајте тука...

Мене ме интересира дали има секс шоп во Охрид, Струга и каде?...планирам на одмор да наминам... :)))
Сум бил, и ако треба пак ќе одам. Во Скопје се Валијант и Либидо (бившо Валентино) и понудата е навистина одлична. Услугата е исто така на место и човек може да си каже што бара и ќе биде услужен.

Сум бил еднаш со друштво, друг пат сам... Значи зависи од приликите. Срам, зачудувачки, не ми било, зашто сум сакал тоа да го испробам и сум го испробал.

Цените се прифатливи, во зависност од производот. Зависи што барате - ако сакате секс-кукла, може да ве фати и до кај 12000 денари (или повеќе), а дилдоата одат од 1000 до 5000 денари (ако баш сакате некое обложено со злато, на пример) ;)))))))) Има исто така и пилули, т.е. вијагра, итн.
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Супер искуства си имам со таквиот вид на дуќани во последно време. :)
Каде и да сум се обратил, насекаде супер услуга и услужливост.
Браво!
Истото и јас би можела да го кажам. Задоволна и од услугата и од самите производи:pipi:
Само во Валијант малце ми беше језа кога влегов, тоа ходниците и лавиринтите, спуки...:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom