Вашиот живот до сега - на кратко!

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
do 4 godina faks demek apsolvent ,uste da polozam 7 ispitcinja i da i recam so zdravje na ckolijava
i to so drugo,mozda ce odam vo gejlada letovo da specalam nekoj dinar i to
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Do 19-ta godina.Zavrsiv prva godina na Ekonomski i vo iscekuvanje na uste edno prekrasno leto..
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
До 17-та година.Завршив трета година,сега малку одмор и се фаќаме за тренинзи..
 
Член од
27 март 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Zavrsiv prva godina,ne sum poke brucos,i se vrativ home da pravam nisto,da bezdelnicam letovo:)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Pa....se rodiv kako mnogu mal.Imav srekno detstvo dodeka ne se zapisav na uciliste. Tamu bese tesko no jas redovno si ucev i ne otsustvuvav od casovite.Koga ke prasase ucitelkata redovno digav raka.Znam aikido,karate,kung fu,dziu-dzicu,taekvondo i eden kup drugi opasni zborovi.Ne sum bil osuduvan! Sobiram mirizlivi livcinja!Redovno gi citam drugarce i nas svet, vo koi bea objaveni i nekolku moi pesnicki za tatkovinata.Slusam rok/metal i najomilen bend mi se tokio hotel.(srcki se,posebno toj so siskite) Od albumot Betmen mi falat slikickite so broj 23 i 211.
Sakam da se dopisuvam so deca od cela makedonija!
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Се родив на 7.8.1989...и еве, уште си живуркам :):):)

1991-1994 Одев во градинка
1995-1996 Забавиште
1996-2004 Основно
2004-2008 Средно
Во меѓувреме доживеав и прва љубов, прва 1 на школо, прв неоправдан изостанок, прв дечко, прво пијанство, прва запалена цигара, прв секс, караници, смирувања, друштво... Што да кажам, најнормален живот досега живеев... Од утре како ќе биде не можам да кажам. :):):)
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
stani, izmi se, jadi, setaj, pc, setaj, doma spremaj se , iskaacj , pij , ...........stani, izmi se, jadi, setaj, pc, setaj, doma spremaj se , iskaacj , pij , ...........stani, izmi se, jadi, setaj, pc, setaj, doma spremaj se , iskaacj , pij , ...........stani, izmi se, jadi, setaj, pc, setaj, doma spremaj se , iskaacj , pij , ...........stani, izmi se, jadi, setaj, pc, setaj, doma spremaj se , iskaacj , pij , ...........


hehehhee:smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
Топ е животов, ми се свиѓа, нон стоп падни стани, ама ако боље е така да не е едно та исто, монотоно :) btw напраен по грешка, па по неколку неуспешни обиди за абортус, сепак изнесен на свет на 26ти март '88ма во Поликлиниката во Чаир...ден сабота, саат 9 и 49 сабајле - ама баш цагер, цел свет на мене да мисли уште од роџења :pos: нема лабаво! Поминување на сите тие фази бебе мало, дебело шо нон стоп јаде, цица, сере, моча, ама не праи бељи поради строгиот режим уште од мали нозе. . .градинки мењање ко алва поради селењето од едно во друго место, па конечно и основно завршување со многу јаки дешавки и слични глупости, среднооо д бест јирс оф мај лајф дефинитивно!
Абе све, накратко кажано секс, дрога и рокенрол :wink: и уште нешто плус минус чат пат! Во меѓувреме без дешавки од сите сфери на животов не бива, па така да би ми требало многу да пишувам а и бајаги од нив и сум ги заборавил :pos: Ама не сум заборавил гадни моменти, кога ќе останеш без кров на глава, без потпора, живот пред раскол, бунар, темни страни и улици без светла итн...нека оди по ѓаволите :) сепак респект до сите!
Па упишување на факс - ствар шо пола и повеќе од пола мои роднини ја мислеа за смешка и заебанција и не знам што (муабети, оговарања, тоа ти е) па затоа сум пред почеток на последната година да дипломирам и јас!
Се знае до сите нив следи едно нежно :bip: како и до сите професори/ки од дсу "Орце Николов" :helou: Уште сум зелен дефинитивно :pos2:
Денес сум онака искулиран момак (баш ко потписот под никот), откачен од женската, а сеуште вљубен, вегетирам, правам музика, дишам чист воздух и се замарам со секојдневни ствари, ја сакам мајка ми највеќе на свет, јадам пица секој втор ден и тоа е што е. :helou:
Мислам дека кога секој од нас би требало да пишува книга за својот живот.............јасно е.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Се родив.....СТОП

Живеам......СТОП

.........
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Топ екстра најубаво. Сеуште сакам да кажам на почетокот сум иако веќе не сум ама ај млад си уживам и толку
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Се родив.

Играв многу игрици и не излегував никаде.

Одеднаш, пораснав.

Сега сум во зрели години.

Пак играм игрици, ама помалку, и излегувам, троа повеќе.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
хмм...па сум се родив...и така... нормален живот...ништо посебно...не се сеќавам баш се...знам дека од 2/3 одд-6 одд животот ми беше школо и филмови, па после школо, интернет и музика...и така е до сега...boring life
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
хх, сум се родила на 13.11.1993, во 9 и 45....бебе шо ич не спиело, мајка ми и татко ми првите 3 месеци ич не спиеле,пробвеле да ме заспиет, ама јас:nenene:... прво дете во фамилијава, па сите околу мене...после 2 години ми опадна славата, се роди сестра ми... Ко мало само надвор бев, играв, скокав, идав дома со потечени раце, нозе... забавиште, онака, интересно, 1-4 одделение супер ми беше, ептен си се збилжив со учителката и многу си ја сакам, уште одам да ја видам...5-8 досеа најубо,првиот бакнеж во седмо,првиот неоправдан во осмо, имав многу добра класна,супер клас,многу убо си поминав на екскурзијата и на полуматурата,јбг,заврши и то, и сеа се спремам од септември за средно, и така...то је то
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Сум се родила пред 18 години и 6 месеци, како мала сум била многу мирна,,глас не ми се слушал:pos2::pos2:...во прво или второ одделение најубаво пишував од цело одделение и наставничката мн ме фалеше :pos2: ,,само математиката ич не ми идеше се до 6 одд. тогаш се освестив и почнав да учам математика и ми стана многу лесна и испадна јас и едно девојче од клас да бидеме најдобри по математика.....отсекогаш сакав да бидам стоматолог,,но тоа се измени откако подобро навлегов во протетиката......средно ми помина многу брзо...првите 2 години не се сеќавам на нешто..ама трета и четврта ми поминаа кул....положив матура со сите 4ки и сега чекам да се запишам на протетика.....за целото ова време сум била заљубена мноооогу пати,,сега иам 1 годишна врска,,задоволна сум моментално и сум во тек на планирање на одморот...:wink::smir::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom