Вашиот живот до сега - на кратко!

К

Кнез Мишкин

Гостин
До каде сум?.., 18 години, па треба да биде нов почеток, ја почнав годината со нервози, поради една личност која на крај ме изигра, убав почеток нема што, крај на 3 година, ја изгурав добро, оваа лето нема седење и уживанција ако сакам понатаму да продолжам со тоа што сакам да бидам во иднина, така да идам у Белград, да земам книги и прашања за приемен и да вежбам задачи, полека да се спремам.., со љубов до никаде, а дали воопшто постои љубов или ја измислија романтичари, што е љубов некое восхитување кон некоја личност, кога тогаш се паѓа у вода.., така да љубов бришам од список оваа година.. или не?, од кај па да знам...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
.. До работ на егзистенција сум.
Се надевам ќе приживеам да ви пишам и утре.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Најверојатно до најубавиот дел од животот.Тоа што сметам е сон на секоја возрасна личност.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.690
Поени од реакции
11.089
Од што многу ствари се искомплексираа, забораив до кај сум :)
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Катастрофа...До некаде..Се шо барам не можам да го најдам..ај ќе прекинам да барам..па валда тоа ќе ме најде мене...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Зошто толку кукања и песимизам , не ми е јасно...
На темава убаво е напишано до каде сте со животот а не какво е вашето моментално расположение
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Завршив средно, сега уште матура да полагам...
:)
Во меѓувреме добив одговор од факултетот - примена сум:)))
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Еве до 19тата година.ден пред завршување 1 година факс. сеуште во Скопје. а да и пред прекрасно лето исполнето со многу сонце, нови места и луѓе.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
in the midle of nowhere........do nigde..... one day on the top an the other ......down
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
До 19 тата година, високо образование во процес, и гледам што поарно да се проживее младоста :)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Завршив средно, сега уште матура да полагам...
:)
Во меѓувреме добив одговор од факултетот - примена сум:)))
Офтопик:Каде примаат без матура?:pardon:
Oнтопик: Јас сум до 22 година, 4та година на факс, барам работа ако најдам нешто летово да се тргне некој денар на страна. :smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Почна да ми се средува.....убаво ми е....колку е убаво кога конечно го наоѓаш она што си го барал долго време!:smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
До делот кога нема sex, drugs & rock 'n' roll...Само Prozac.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom