Вашата баба...

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
За жал и двете почиваат во мир... иначе едната ми правеше и мн убави јадење и ми фрлаше парички а другата.. па добра беше.. ај да не се жалам :)
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
iam edna samo...ama 92 godini ima:vozbud: taka da..tesko malce ni ide komunikacija :)
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Moјата баба...хммм... Никогаш нема да се помири со фактот дека не сум гладен. Онаков скептик неам видено. Секоја девојка би посакала да има некој како баба ми, поради што нон стоп ќе ја гледа слаба. Доста ја напаѓам дај малце и да ја пофалам, ми дава пари секогаш ко ќе и побарам...:) Да е здрава и жива...
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Баба ми е светски чоек ... нема ко неја на светот ... нема да се роди уште една таква во наредните 1000 години ... на сите ви посакувам баба ко мојата :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559


Тхис ис мај гренма :)

Супер е од секогаш се грижи за мене и за сестрами, неможам никогаш ништо лошо да речам за неа.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Flix, зар и нејзе во фотошоп ја среди? Си и додал светло, гледам :pos:
 
K

kat.<3

Гостин
таа е за мене најпрекрасниот Ангел и секогаш ќе биде.
 
U

UnholY

Гостин
Леле баба...уффф најдосадната жена во мојот живот.....само гледа да се раскара со некој и е скржава до немај каде....хоби и е да се кара со тато,сериски филмови..и тоа нема друго....а, да зависна е од лексилиум..:vozbud:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Таа едната баба ми е лошотилак невиден,многу е скржава и само се карам со нејзе,не и гајле дали сум гладна или не ,важно она да јаде и да оговара,само оговара у животов со комшивките(другарките нејзини) и ништо друго,ни телевизија ни ништо.
А другата е злато,абе увек ми прави палачинки кога и да побарам,и болна да е ќе стане и ќе направи,пари увек ми дава никогаш не ми рекла не,ако нема толку колку што барам,ми дава помалку па ќе ми додаде покасно,а сериите сите ги гледа и шпански и португалски и италијански...абе све,само вика:“Ај пушти ми га филмче,сеа ќе почне,еве 6 саат е’’:pos: .И плус кој сум болна увек доаѓа да ме види,а оваа другава око не и‘ трепнуе.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
1
Baba mi e mnogu slatka i dobra sekogas mi pravi ubavi vkusni jadenja i mi dava pari...Dusicka e.
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
dvete babi mi se pocinati ednata pocina pred 2god koja ja sakav premnogu i mislam deka mi bese se vo zivotot i se sto ke posakav mi ispolnuvase a drugata pocina pred 1mesec ja sakav i nea ama taa povekje go sakase bratmi taka da ne si imavme mn so mene no sepak baba si e baba mora da se saka :)
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Баба ми слуша транс, ми дава пари за цигари и ме сака поише од сестра ми...ја обожавам :je:
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
jas imam 2 babi,ednata ne e tuka ali taa pomalce ja sakam, ovaa od str na majkami e DUSA!! podobra zena neam videno..SE ni dava, da moze i dusata ke ni ja dade, na sekoe idenje ni dava pari:D iako ne mi e za toa, na vremeto bila rELI vOZACica. ;D i e mn sovremena : )) ja sakam!!! t.e. ja obozavkam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom