Вагинални мускули

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Глеав една емисија каде имаше момци кои го вежбаа моноцебсот со тегови, влечеа камиони и такви заебанции.
У теретана има многу вежби, вагината треба да се ојачава. Јога може да помогне на концентрација. Сепак таа шо си е од мајка родена со развиена вагина, така и ќе си умре.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
хехе

море да почнат сите да вежбаат со тие мускули и на крај заби да си закачат на пи**ата и кога ќе и до стави некое машко да му го гризне и да не му го пушта се додека не заврши работа!!! е колку бујна фантазија имам а???:pos::lud::kajg:
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
1
jas uste sega pocanv da gi vezbam muskulcinjata.
Odvaj cekam da probam
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас при секое стегање на мускулите се ежам, лошо би ми влијаеле такви вежби секој ден:icon_lol:
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Значи во Јогата има токму таква вежба, каде се стегаат и опутаат вагиналните и аналните мускули, плиатесот нема баш некоја функција во сето тоа. Го вежбам и едното и другото па така знам. Инаку таа вежба во јогата се прави поради здравствени причини, односно да не почнат да се спуштаат органите во поодминати години.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Јас гледав едно видео, типкава преку вагината цигара пушеше :zver:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Вагиналните мускули се стегаат и отпуштаат при оргазам.......е де ..:icon_lol:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Јогата ете како ми се најде. :pipi:

Да, се случило да сврши на мојата вагинална гимнастика. И беше воодушевен.
 

PonTius

kukumjavka
Член од
25 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
3
Wowww e ova ne go umav cueno . . ili ne bev iznenaden do sega . .ajde daj boze da naletam na nekoja taka iskusna gimasticarka :) pa ke ostaam komentar togas
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Wowww e ova ne go umav cueno . . ili ne bev iznenaden do sega . .ajde daj boze da naletam na nekoja taka iskusna gimasticarka :) pa ke ostaam komentar togas
Има една како за тебе со вагиналните мускули орев крши, ако сакаш ќе те запознаам па остави коментар после :pos::pos:.
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Возењето велосипед е многу пријатно кога седалката се впие мегу нозете,а вртењето на ледалата осигурува постојано и природно движење.Некои жени можат да го обиколат светот на велосипед.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Мојот партнер просто обожава кога го работам со вагиналните мускули. И мене ми е супер. :)
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
стегањето на вагиналните мускули ке биде супер,зожто пумпаат крв кон внатрешноста на вагината.Освен тоа водат до посилни контракции,од што следи подолги и поинтензивни оргазми.
Правењето на вежби со стегање одземаат неколку минути и може да се практикуваат секаде.Како?стави се во ситуација-ти се моча,а во близина нема тоалет.Истите тие мускули,кои ги потиснуваш за да ја задржиш урината,се тие на кои треба да работиш.Стегај ги за околу две секунди,пушти.
Прави го по 20 пати трипати дневно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom