ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 34 18,2%
 • Не

  Гласови: 125 66,8%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 28 15,0%

 • Вкупно гласачи
  187

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.204
Поени од реакции
7.505
Кој вели дека се сменети насилно. Го седнаа Грујо како попче во Пржино и се им прифати. После само го мавтаа народот по улици демек ние ништо не даваме.
Автоматски споено мислење:

Шарената револуција беше само представа за прост народ. Додека едните фрлаа со боја по спомениците а другите ги чистеа, политичарите се договараа.
Пржино беше месец дена после Диво Насеље и многу после Смиљковци. После тоа пак имавме шанса да вратиме контрола на избори
Зошто се овие лаги дека сите биле исти?
Промовирате дефетизам и уште толку им давате ветер у грб на овие што ни ја уништија нацијата и државата.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.231
Пржино беше месец дена после Диво Насеље и многу после Смиљковци. После тоа пак имавме шанса да вратиме контрола на избори
Зошто се овие лаги дека сите биле исти?
Промовирате дефетизам и уште толку им давате ветер у грб на овие што ни ја уништија нацијата и државата.
Се гледа колкава контрола имате во собранието, само пратениците од Левица се вистинска опозиција вие сте само обични позери. По полека со сендвичот да не се задавиш. :D :D :D
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.204
Поени од реакции
7.505
Батка по полека со сендвичот да не се задавиш. :D :D :D
Со тој муабет дојде СДС на власт...сендвичи увек ќе се делат, така е смислен системов. Гарант ти си за Левица и мислиш дека нема спас освен нив...нели?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.231
Единствено што Грујо успеа да се договори е да го пуштат да си оди од државата. Во замена им обезбеди 8 предавници за промена на името. Пцојсана партија сте.
Автоматски споено мислење:

Со тој муабет дојде СДС на власт...сендвичи увек ќе се делат, така е смислен системов. Гарант ти си за Левица и мислиш дека нема спас освен нив...нели?
Вашето ДПНЕ се докажа дека не го бидува. Убеди ме во спротивното, ама не со празни муабети туку со дела. Или ти си љубител на Бегалката од Будимпешта па сега си плачеш по неа.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.204
Поени од реакции
7.505
Единствено што Грујо успеа да се договори е да го пуштат да си оди од државата. Во замена им обезбеди 8 предавници за промена на името. Пцојсана партија сте.
Автоматски споено мислење:


Вашето ДПНЕ се докажа дека не го бидува. Убеди ме во спротивното, ама не со празни муабети туку со дела. Или ти си љубител на Бегалката од Будимпешта па сега си плачеш по неа.
Која е алтернативата?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.231
Која е алтернативата?
Јас нема што да ти кажувам која е алтернативата, доволно си возрасен да процениш и избереш.
Автоматски споено мислење:

А за бегалката немој да се секираш, кога тогаш ќе се врати дома, спакуван во полициско комбе со лисици на рачињата.:LOL:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.060
Поени од реакции
20.891
И двете фондации се западни кокошарници за производство на бројлери. Кажи ми еден член на раководството во било која од овие две партии што е во политиката заради некава идеологија. Најголем дел од членството се таму за лична корист. Двете партии немаат никаква идеологија. ДПНЕ има само иконографија а СДС го нема ни тоа.
Ne znam kolku si imal rabota so tie fondacii ama del od odgovorot sam si dade. Motivacijata na politicarite e sosema jasna, kako sto pisav, zatoa fondaciite kade sto nekoi positni politicari pominale nekoj seminar se najmal problem.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.231
Ne znam kolku si imal rabota so tie fondacii ama del od odgovorot sam si dade. Motivacijata na politicarite e sosema jasna, kako sto pisav, zatoa fondaciite kade sto nekoi positni politicari pominale nekoj seminar se najmal problem.
Некако не ти се прави муабет за состојбата во ДПНЕ па се фаќаш за фондациите. Се гледа дека срцето по Грујо ти плаче :LOL:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.060
Поени од реакции
20.891
Некако не ти се прави муабет за состојбата во ДПНЕ па се фаќаш за фондациите. Се гледа дека срцето по Грујо ти плаче :LOL:
Taka neka bide :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.022
Поени од реакции
19.486
Се гледа колкава контрола имате во собранието, само пратениците од Левица се вистинска опозиција вие сте само обични позери. По полека со сендвичот да не се задавиш. :D :D :D
Levica ti se vo osnova iskoristeni sareni kurtoni na koi SDSM im go nacuka do jajca od koga ne im trebaa povekje, vklucuvajki go i toa gomnoto sareno Apasiev. Taka da koga ja velicas Levica, racunaj deka gi velicis i sarenite gomna ;)
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.204
Поени од реакции
7.505
Јас нема што да ти кажувам која е алтернативата, доволно си возрасен да процениш и избереш.
Автоматски споено мислење:

А за бегалката немој да се секираш, кога тогаш ќе се врати дома, спакуван во полициско комбе со лисици на рачињата.:LOL:
Што се срамиш да кажеш?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.231
Што се срамиш да кажеш?
Виде не си сам па се исили :D .Јас сум за Левица, затоа што за разлика од позерите од ДПНЕ покажаа дека вредат.
Автоматски споено мислење:

Levica ti se vo osnova iskoristeni sareni kurtoni na koi SDSM im go nacuka do jajca od koga ne im trebaa povekje, vklucuvajki go i toa gomnoto sareno Apasiev. Taka da koga ja velicas Levica, racunaj deka gi velicis i sarenite gomna ;)
Толку сте за гревота што освен учеството во Шарената, после кое Левица одби да стане приврзок на ДПНЕ друго не можете да им најдете.
Плус неколку пати докажаа дека за кикирики не се продаваат.
Ајванот градоначалник од Охрид неколку пати проба да ја купи советничката од Левица па дури на краојот почна да и се заканува. Ама кога му дојде Крмов ги наполни бројлерот гаќите и мораше да и се извинува на жената.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.383
Поени од реакции
2.356
Шредингерова Левица може да има две состојби, доколку погледнеш во кутијата од СДСМ е состојбата на ВМРОвска партија, ако погледнеш во кутијата од ДПМНЕ станува збор за СДСМовска партија. Вистинска квантна политика.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.602
Поени од реакции
2.231
Шредингерова Левица може да има две состојби, доколку погледнеш во кутијата од СДСМ е состојбата на ВМРОвска партија, ако погледнеш во кутијата од ДПМНЕ станува збор за СДСМовска партија. Вистинска квантна политика.
А ако погледнеш од повисоко ќе видиш дека станувало збор за една иста кутија во која ја нема Левица :lolzz:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.060
Поени од реакции
20.891
Виде не си сам па се исили :D .Јас сум за Левица, затоа што за разлика од позерите од ДПНЕ покажаа дека вредат.
Автоматски споено мислење:


Толку сте за гревота што освен учеството во Шарената, после кое Левица одби да стане приврзок на ДПНЕ друго не можете да им најдете.
Плус неколку пати докажаа дека за кикирики не се продаваат.
Ајванот градоначалник од Охрид неколку пати проба да ја купи советничката од Левица па дури на краојот почна да и се заканува. Ама кога му дојде Крмов ги наполни бројлерот гаќите и мораше да и се извинува на жената.
A od koi pricini si za Levica, od politicki ili ideoloski?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom