ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Он не трола, таков е...толку му сече. Прашање е ти која функција ја имаш?
Не е битно која функција ја имам. Битно е какви аргументи можеш да ми приложиш за да го докажиш спротивното од она јас што го пишам.

Сега разбирам зошто луѓе не сакаат да се конфронтираат на политички теми, а тоа е затоа што им се импутираат работи кои или не се кажани, или не се битни.

Научи се да дебатираш а не да импутираш "ти чије куче си пуштено" или "каква функција имаш".
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.677
Поени од реакции
4.338
Претпоставувам разбирате дека трола човеков.

Али сериозно, од 2017 до ден денес дпмне официјално ја одигра улогата на легитимирање на окупацијата на СМРДСМ, исто ја одигра и улогата на нормализирање на северна со активно придонесување кон наративот дека "северна е реалност" или пак "не е лесно да се врати името ќе ни требаат 30 години" или најподлиот наратив "да влезиме во еу па од внатре ќе дејствуваме".

Денес секој кој гласа за дпмне е или глуп(или поблаго, неинформиран) или купен.
Не знам дали е ова твое мислење, што ќе рече почна да мислиш со своја глава, или пак ти е од некаде “украдено“, но во секој случај е рационално.

Околу тролот, ако е така станува неинвентивен, постојано вергла исто.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Не знам дали е ова твое мислење, што ќе рече почна да мислиш со своја глава, или пак ти е од некаде “украдено“, но во секој случај е рационално.

Околу тролот, ако е така станува неинвентивен, постојано вергла исто.
Па, не е битно дали е мое мислење или "украдено" на крај краева, се додека можам да размислам и јас самиот и да го донесам истиот заклучок.

Пример е моментот кога дпмне гладаше со две раце за влезот во нато(значи игнорирајќи ја волјата на народот и игнорирајќи ги резултатите од референдумот.

Потоа следат разно-разно изјави од членови на дпмне, нешто во стил "северна е реалност" или "ние ќе го поправиме преспанскиот договор".
(еве една изјава од николовски каде вели дека за нив преспански е завршена работа: https://www.facebook.com/pangovskisaso/videos/609114126795987)

Така да еве прашање до тебе, што е битно дали мислењето ми е украдено или не?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Претпоставувам разбирате дека трола човеков.

Али сериозно, од 2017 до ден денес дпмне официјално ја одигра улогата на легитимирање на окупацијата на СМРДСМ, исто ја одигра и улогата на нормализирање на северна со активно придонесување кон наративот дека "северна е реалност" или пак "не е лесно да се врати името ќе ни требаат 30 години" или најподлиот наратив "да влезиме во еу па од внатре ќе дејствуваме".

Денес секој кој гласа за дпмне е или глуп(или поблаго, неинформиран) или купен.
Ova ti e mnogu bitno, od 2017.
Se slucija nekoi raboti togas i drugoto e istorija.
Bilo kako bilo gragjanite so pravo na glas si go kazaa svoeto. Toa bese izbornata zelba na mnozinstvoto gragjani so pravo na glas togas i ne gledam pricina za pritresuvanje i glumenje ludilo. Sekoj znaese za sto glasa i posledicite od toa, kolku i da imal najdobri nameri ili bil politicki nepismen :toe:
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ova ti e mnogu bitno, od 2017.
Se slucija nekoi raboti togas i drugoto e istorija.
Bilo kako bilo gragjanite so pravo na glas si go kazaa svoeto. Toa bese izbornata zelba na mnozinstvoto gragjani so pravo na glas togas i ne gledam pricina za pritresuvanje i glumenje ludilo. Sekoj znaese za sto glasa i posledicite od toa, kolku i da imal najdobri nameri ili bil politicki nepismen :toe:
За што поконкретно зборуваш?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.677
Поени од реакции
4.338
Па, не е битно дали е мое мислење или "украдено" на крај краева, се додека можам да размислам и јас самиот и да го донесам истиот заклучок.

Пример е моментот кога дпмне гладаше со две раце за влезот во нато(значи игнорирајќи ја волјата на народот и игнорирајќи ги резултатите од референдумот.

Потоа следат разно-разно изјави од членови на дпмне, нешто во стил "северна е реалност" или "ние ќе го поправиме преспанскиот договор".
(еве една изјава од николовски каде вели дека за нив преспански е завршена работа: https://www.facebook.com/pangovskisaso/videos/609114126795987)

Така да еве прашање до тебе, што е битно дали мислењето ми е украдено или не?
Точно немам што да додадам.
Инаку околу ОТАН, своевремено овде дури и напишав дека Мицко и дружината дури и поднесоа предлог закон до Собрание да се ратифицира спогодбата со ОТАН (се разбира со име Северџганистан) пред време (пред крајот на 2019) и тогаш укажав дека Мицика и дружината во тој случај не се ништо подобри од Црпе и дружината во поглед на почитувањето на волјата на Македонците согласно -резултатите од референдумот. Веднага бев нападнат од Северџгани од сите бои, а ги има многу повеќе пати сум се уверил.

Околу мислењето, битно е затоа што имаш неконзистентен став, додека на една тема си не знам што на друга си Северџган.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
СДС и ДПНЕ се само подружници на една иста фирма. Нивните бројлери се обучувани од две гремански фондации - Конрад Аденауер на ЦДУ ги обучува бројлерите на ДПНЕ додека Фридрих Еберт на СПД ги обучува бројлерите на СДС. Нема што повеќе да очекувате од тие умрени партии без идеологија.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.188
Поени од реакции
21.330
СДС и ДПНЕ се само подружници на една иста фирма. Нивните бројлери се обучувани од две гремански фондации - Конрад Аденауер на ЦДУ ги обучува бројлерите на ДПНЕ додека Фридрих Еберт на СПД ги обучува бројлерите на СДС. Нема што повеќе да очекувате од тие умрени партии без идеологија.
Konrad Adenauer fondacijata e respektabilna organizacija za razlika od Friedrich Ebert. Ako e navistina taka deka site kadri tuka pominuvale, a ne e, togas ednostavno ne im fati crpkata odnosno ne im e gajle na niv sto gi "obucuvaat" tuku ednostavno se dojdeni vo politikata za da se ofajdat. Ne ja gledam tuka krivicata vo drugite.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Konrad Adenauer fondacijata e respektabilna organizacija za razlika od Friedrich Ebert. Ako e navistina taka deka site kadri tuka pominuvale, a ne e, togas ednostavno ne im fati crpkata odnosno ne im e gajle na niv sto gi "obucuvaat" tuku ednostavno se dojdeni vo politikata za da se ofajdat. Ne ja gledam tuka krivicata vo drugite.
И двете фондации се западни кокошарници за производство на бројлери. Кажи ми еден член на раководството во било која од овие две партии што е во политиката заради некава идеологија. Најголем дел од членството се таму за лична корист. Двете партии немаат никаква идеологија. ДПНЕ има само иконографија а СДС го нема ни тоа.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.618
Поени од реакции
8.485
И двете фондации се западни кокошарници за производство на бројлери. Кажи ми еден член на раководството во било која од овие две партии што е во политиката заради некава идеологија. Најголем дел од членството се таму за лична корист. Двете партии немаат никаква идеологија. ДПНЕ има само иконографија а СДС го нема ни тоа.
Зошто ги сменија насилно и ги донесоа комуњарите ако е тоа така?
Зошто беа тие кинески инвестиции, инволвираност на руски олигарси?
Смиљковци 2012 и Куманово 2015 беше у таа насока, на бутање на ВМРО од власт....што курац им требаше цела таа заебанција?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Зошто ги сменија насилно и ги донесоа комуњарите ако е тоа така?
Зошто беа тие кинески инвестиции, инволвираност на руски олигарси?
Смиљковци 2012 и Куманово 2015 беше у таа насока, на бутање на ВМРО од власт....што курац им требаше цела таа заебанција?
Кој вели дека се сменети насилно. Го седнаа Грујо како попче во Пржино и се им прифати. После само го мавтаа народот по улици демек ние ништо не даваме.
Автоматски споено мислење:

Шарената револуција беше само представа за прост народ. Додека едните фрлаа со боја по спомениците а другите ги чистеа, политичарите се договараа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom