ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

 • Креатор на темата Флеш
 • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 38 18,6%
 • Не

  Гласови: 138 67,6%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 28 13,7%

 • Вкупно гласачи
  204

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Сакаш да кажеш дека се плашиш оти ВМРО нема со прст да мрдне, нема да блокира и филибастира, исто како што направи за Преспански?
Не гледам причина зошто. Пристапот што им даде резултат тогаш, верувам дека ќе даде и сега. :D
Исто така мислам дека хистеријава и набојов со кои настапуваат на говорницата овие неколку дена, може да им предизвикаат чирови и затоа се молам да помине ова што побрзо за да може на раат да се фокусираат околу маките на одлгледувачите на малини.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
ДПНЕ е издишана партија исто ко СДС бугаристичка...
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Нити ДПНЕ нити СДС се издишени.

Имаат стабилно гласачко тело.

Цицачи.
Ќе видиме следни избори. ДПНЕ игра погубна и непромислена игра. Другиве не ги ни спомнувам.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.869
Поени од реакции
4.670
Многу е важно од утре натака, повторно партијата да остане во парламентот и да не предизвика политичка криза. Не смее да се дозволи СДС и ДУИ да гласаат штетни закони без пратениците од ВМРО преку говорница да се гласни и да ги разобличат, по што овие ќе размислат два пати дали да ги поминат истите.
Секој ден давање легитимитет на процесите е поен повеќе во тефтерите на партнерите.
или пак, може да го напуштат парламентот и со тоа им ускратат легитимитет на оние кои ќе останат и ќе носат одлуки без опозиција (ако горното не сарказам).
Радикален потез да, а во исто време може да протестираат пред парламентот и да брааат избори со што би победиле на наредните избори.
 
Ф

Флеш

Гостин
ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е слугата на Ахмети, патрон на бизнис интересите и фолирантите од Левица, изборите се решение

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Дпмне па се самобендисани куртони . Затоа нема опозициски отпор.


 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ДПНЕ е издишана партија исто ко СДС бугаристичка...
Edno vreme porano pa DPNE beše t.e. važeše za bugaristička... Sega vo ponovo vreme nešto si gi smenija ulogite !
Автоматски споено мислење:

Нити ДПНЕ нити СДС се издишени.

Имаат стабилно гласачко тело.

Цицачи.
Porano vadea i ednite i drugite po 400-500k glasovi na izbori, deneska i dvete partii zaedno težat maks. pola milion glasovi na izbori. Se poveke ovčički im gi napuštaat trlata, se poveke gluvci skokaat od brodovite SDS i DPNE !
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Edno vreme porano pa DPNE beše t.e. važeše za bugaristička... Sega vo ponovo vreme nešto si gi smenija ulogite !
Автоматски споено мислење:


Porano vadea i ednite i drugite po 400-500k glasovi na izbori, deneska i dvete partii zaedno težat maks. pola milion glasovi na izbori. Se poveke ovčički im gi napuštaat trlata, se poveke gluvci skokaat od brodovite SDS i DPNE !

taka e od tebe znaeme, neli site se isti... :toe:

picko edna prodadena sve da ti ebam komunjarsko. radi gomnari ko tebe mkd e kade sto e.
 
Ф

Флеш

Гостин
taka e od tebe znaeme, neli site se isti... :toe:

picko edna prodadena sve da ti ebam komunjarsko. radi gomnari ko tebe mkd e kade sto e.
Шо бе знаеш бе па ти ?! Ммммако еден !!!! Јадеш кавијери у тоа Австралијата и не даваш пари ваму. Ќе бидеме исти со вас коа ќе частиш шарска тука :mad: Мрш таму Мако еден.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Никој не смее да ги оспори .... СДСМ се најдобрите
Претпоставувам разбирате дека трола човеков.

Али сериозно, од 2017 до ден денес дпмне официјално ја одигра улогата на легитимирање на окупацијата на СМРДСМ, исто ја одигра и улогата на нормализирање на северна со активно придонесување кон наративот дека "северна е реалност" или пак "не е лесно да се врати името ќе ни требаат 30 години" или најподлиот наратив "да влезиме во еу па од внатре ќе дејствуваме".

Денес секој кој гласа за дпмне е или глуп(или поблаго, неинформиран) или купен.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.561
Претпоставувам разбирате дека трола човеков.

Али сериозно, од 2017 до ден денес дпмне официјално ја одигра улогата на легитимирање на окупацијата на СМРДСМ, исто ја одигра и улогата на нормализирање на северна со активно придонесување кон наративот дека "северна е реалност" или пак "не е лесно да се врати името ќе ни требаат 30 години" или најподлиот наратив "да влезиме во еу па од внатре ќе дејствуваме".

Денес секој кој гласа за дпмне е или глуп(или поблаго, неинформиран) или купен.
Он не трола, таков е...толку му сече. Прашање е ти која функција ја имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom