Бјело дугме во Метрополис Арена - 25.10.2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
до 15ти ако нема ништо од Бијело Дгуме
само трачеви :tapp:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.691
God bless Internet.
Кога некој пушти дезинформација дека во Охрид ќе доаѓаат The Prodigy, веднаш се фрлиф на сурфање и видов дека почетокот на август се во Јапонија а потоа во Англија.

Кога некој ќе пушти дезинформација дека доаѓаат копчиња... немаш кај да провериш дал е вистина или не е :baeh:

п.с. И Здравко Чолиќ пак ќе свири на плоштад, наскоро ќе биде :tapp:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
God bless Internet.
Кога некој пушти дезинформација дека во Охрид ќе доаѓаат The Prodigy, веднаш се фрлиф на сурфање и видов дека почетокот на август се во Јапонија а потоа во Англија.

Кога некој ќе пушти дезинформација дека доаѓаат копчиња... немаш кај да провериш дал е вистина или не е :baeh:

п.с. И Здравко Чолиќ пак ќе свири на плоштад, наскоро ќе биде :tapp:

Dobro be coek, te sfativme, ne sakas da gi slusas,gledas,sto i da e ... Dobro sea, sekoj so svoeto, ama ne mora zatoa tuka da zamaras , jasen e tvojot stav....Iskusen si na forumot, do moderator si dogural ama daj sea opravdaj go toa :smir:...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.691
Во ред, на 25ти ќе го оправдам мојот статус. До тогаш нека оди темава. После ја клучам оваа и ви ја оставам само старата тема за БД.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
ок де, нема некој на форумов што може да се распраша подлабоко?
некој што има фамилија во сајмиште, А1, мтв, скопско(главни спонзори и организатори на големи настани).....?
 
В

Вори

Гостин
Сега гледам на А1 Ексклузив кажуваат дека Бијело Дугме ќе дојдат во СК..ама не кажаа детали...во 19 45 сите гледајте да видиме дали е вистина...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
ПОРАНЕШНИТЕ ПЕЈАЧИ НА “БИЈЕЛО ДУГМЕ” ВО СКОПЈЕ



На 25 Октомври во Скопје во “Метрополис Арената”, доаѓаат некогашните пејачи на “Бијело Дугме”. Жељко Бебек, Младен Воичиќ-Тифа и Ален Исламвиќ секој викенд настапуваат за ексјугословенската дијаспора во Западна Европа и низ Балканот со проектот наречен: “Кога би било Бијело Дугме”. Тие во Скопје ќе настапат со најголемите хитови што ја одбележуваат нивната кариера.



... превземено ...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Оф оф ке се ломи на 25:)Мерак ми е да отидам на ова а уште померак ке ми биде ако отидам на опрошталниот у Белград
 
В

Вори

Гостин
Сега на А1 зборуваа Бебек и Ален и дефинитивно ќе има,картите се пуштени во продажба па затоа зимајте побрзо...:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom