Бјело дугме во Метрополис Арена - 25.10.2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.708
Требало на Градски да прават концерт а не во Метрополис на Градски собира 40 000 а во Метрополис 10 000...али како и да е деновие карта треба да зеам!!
3 панзионери да наполнат градски. Треба 100 денари да биде карта за тоа да се оствари.
И Метрополис арената собира 6000 а не 10.000 но како и да е.
Денес на саем во Метрополис халата отекоа со пуштање на снимка од концерт на копчињата. Среќа моја што штандот на фирмата во која работам е подалеку од метрополис :)

Енивејз, кој иде, убаво нека си помине.
Јас се одјавувам од темава.
 
Член од
26 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
trojca penzioneri sto na turnejata vo 2005 vo srbija na hipodrom sobraaa poveke od 250 000 luge...na tebe ako ne ti se dopaga nivnata muzika ima luge sto so dusa cekaat da dojdat do karta..siguren sum deka nema da ostane nitu edna karta i site ke se potrosat vo rekordno vreme :vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Епа дечки си обезбедив јас карта,си ја платив 400 денари и тоа...кој сака да земе ВИП карта треба да плати 800 денари кој сака да земе обична карта како мене 400..Иначе одвај чекам...
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
i sega koi se definitivnite ceni 400 obicna a 800 vip ili 500 i 1000?

:toe:
 
В

Вори

Гостин
ВИП е на столчиња ми се чини во првите редови...Ајде уште 5 дена и ќе биде журкаааа!!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
ја бев денеска во скопје, и купив 17 карти!
тоа значи дека доаѓамеееееееееееееее!
Леле ама ќе биде дивооо:zlo:
и да!
Да ве потсетам, пазите се од тетовските шутки! Ако не, ќе останете со долготрајни спомени:vozbud:
Чаос, се гледаме таму:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ја бев денеска во скопје, и купив 17 карти!
тоа значи дека доаѓамеееееееееееееее!
Леле ама ќе биде дивооо:zlo:
и да!
Да ве потсетам, пазите се од тетовските шутки! Ако не, ќе останете со долготрајни спомени:vozbud:
Чаос, се гледаме таму:)
Од Тетово 17 од Ск другите 8 иљади :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom