Бурек

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од n00b, 20 февруари 2005.

?

Дали јадете бурек

 1. Да, закон е.

  95,2%
 2. Не, бљак!!!!

  4,8%
 1. CheshireCat

  CheshireCat

  Член од:
  17 октомври 2013
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1.874
  Во Жики аеродром не би го менувала за ништо. И оној со шунка и зденка од жито леб го препорачувам.
   
 2. The Goddess

  The Goddess

  Член од:
  10 февруари 2008
  Мислења:
  3.941
  Допаѓања:
  2.036
  И овде има и тоа поприлично е добар бурекот :D. Единствено што не можам да најдам е јогурт како нашиот, ама сигурно и тоа има само уште незнам.
   
 3. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.674
  Допаѓања:
  8.589

  Ima jogurt ko nasiot samo ruski inaku gustina I vkus isti, treba da pobaras kaj sto ima nasi proizvodi :)
   
  На The Goddess му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Butterfly27*

  Butterfly27*

  Член од:
  29 септември 2014
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  33
  па и кај маче во аеродром не е лош(y)
   
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.047
  Допаѓања:
  36.073
  Пред некое време јадев бурек од една бурекџилница кај Бутел пазарчето што е............. нешто превкусно...... се топев додека јадев:)
   
 6. Клошар.

  Клошар. Еднаш бев 4NHK0.

  Член од:
  6 јуни 2014
  Мислења:
  967
  Допаѓања:
  853
  Да, закон е.
   
 7. TheStarOfKutles

  TheStarOfKutles

  Член од:
  20 септември 2016
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  402
  Бурек со зденка и врат/шунка на Шиткарски ми е закон:)
   
 8. Medea

  Medea Облинеса

  Член од:
  25 април 2007
  Мислења:
  2.892
  Допаѓања:
  3.101
  Последно изненадување од бурек, ми е сараевскиот од Флорида мислам, кај Мавровка.

  Јадев со компир и со стек и зачини. Лудница добро!

  Сега апстинирам од тестенини и леб, но како би кркнала една кромпируша, оф...
   
  На Stefan-kobe, krkac, Solaire of Astora и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.047
  Допаѓања:
  36.073
  Бурек со компир и стек?:confused:
   
 10. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.269
  Допаѓања:
  3.303
  Молам ако може рецепт друже, се надевам едноставно е. Заглавен сум у вукојебина далеку од МК и очајно ми треба бурек ....
   
  На TheStarOfKutles му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  15.584
  Допаѓања:
  29.831
  Аман бе човек, барем за бурек се наоѓаат рецепти по нетов, не е некоја математика и филозофија :icon_mrgr:

  Клик 1
  Клик 2
  Клик 3
  Клик 4

  За зелник

  Клик 1
  Клик 2
  Клик 3


  П.С. У која вукојебина престојуваш? :icon_mrgr:


  Мора да го пробам овој од Мавровка :)
   
  На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.007
  Допаѓања:
  3.865
  Што се превртуеш, знам дека нема такви работи по селата. И не е со компир и стек заедно, туку има бурек со компир и има бурек со стек и некои зачини и овој вториот е најбољи бурек што сум го јадел и тоа баш од истото место за кое пиша Медеа.
   
  На Medea, krkac и Ilumious им се допаѓа ова.
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.421
  Допаѓања:
  25.910
  И да ти кажам тешко да го погодиш и не верувам да имаш такви услови за да го направиш. Секоја кора посебно се подпечува на шпорет, па после сите заедно во тава за печење. Ова е селски бурек.
   
  На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.269
  Допаѓања:
  3.303
  @Scirea Абе у Немачка , ама Северно у едно мало место , нема ни турски дуќани ни балкански , мизерија, не за џабе се вика НEMAчка...
   
  На krkac, TheStarOfKutles и Scirea им се допаѓа ова.
 15. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.047
  Допаѓања:
  36.073
  Човек најкултурно прашува, ама со опинци му се одговара. Бар веќе кога толку го фалиш да кажеше и која цена е...
   
  На Mr.Deni му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: