Бурек

Дали јадете бурек


  • Вкупно гласачи
    554
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Во Жики аеродром не би го менувала за ништо. И оној со шунка и зденка од жито леб го препорачувам.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Tuka ima burek smrznat na Kadino koa vidov ne mi se veruvase, 10 dolari cela pita :)
И овде има и тоа поприлично е добар бурекот :D. Единствено што не можам да најдам е јогурт како нашиот, ама сигурно и тоа има само уште незнам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
И овде има и тоа поприлично е добар бурекот :D. Единствено што не можам да најдам е јогурт како нашиот, ама сигурно и тоа има само уште незнам.

Ima jogurt ko nasiot samo ruski inaku gustina I vkus isti, treba da pobaras kaj sto ima nasi proizvodi :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пред некое време јадев бурек од една бурекџилница кај Бутел пазарчето што е............. нешто превкусно...... се топев додека јадев:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Последно изненадување од бурек, ми е сараевскиот од Флорида мислам, кај Мавровка.

Јадев со компир и со стек и зачини. Лудница добро!

Сега апстинирам од тестенини и леб, но како би кркнала една кромпируша, оф...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Последно изненадување од бурек, ми е сараевскиот од Флорида мислам, кај Мавровка.

Јадев со компир и со стек и зачини. Лудница добро!

Сега апстинирам од тестенини и леб, но како би кркнала една кромпируша, оф...
Бурек со компир и стек?:confused:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Молам ако може рецепт друже, се надевам едноставно е. Заглавен сум у вукојебина далеку од МК и очајно ми треба бурек ....
Аман бе човек, барем за бурек се наоѓаат рецепти по нетов, не е некоја математика и филозофија :icon_mrgr:

Клик 1
Клик 2
Клик 3
Клик 4

За зелник

Клик 1
Клик 2
Клик 3


П.С. У која вукојебина престојуваш? :icon_mrgr:

Последно изненадување од бурек, ми е сараевскиот од Флорида мислам, кај Мавровка.

Јадев со компир и со стек и зачини. Лудница добро!

Сега апстинирам од тестенини и леб, но како би кркнала една кромпируша, оф...

Мора да го пробам овој од Мавровка :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Бурек со компир и стек?:confused:
Што се превртуеш, знам дека нема такви работи по селата. И не е со компир и стек заедно, туку има бурек со компир и има бурек со стек и некои зачини и овој вториот е најбољи бурек што сум го јадел и тоа баш од истото место за кое пиша Медеа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Молам ако може рецепт друже, се надевам едноставно е. Заглавен сум у вукојебина далеку од МК и очајно ми треба бурек ....
И да ти кажам тешко да го погодиш и не верувам да имаш такви услови за да го направиш. Секоја кора посебно се подпечува на шпорет, па после сите заедно во тава за печење. Ова е селски бурек.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@Scirea Абе у Немачка , ама Северно у едно мало место , нема ни турски дуќани ни балкански , мизерија, не за џабе се вика НEMAчка...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Што се превртуеш, знам дека нема такви работи по селата. И не е со компир и стек заедно, туку има бурек со компир и има бурек со стек и некои зачини и овој вториот е најбољи бурек што сум го јадел и тоа баш од истото место за кое пиша Медеа.
Човек најкултурно прашува, ама со опинци му се одговара. Бар веќе кога толку го фалиш да кажеше и која цена е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom