Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Daniel Vila

Чика мика
Член од
12 јуни 2018
Мислења
6
Поени од реакции
2
Moeto brojce e 52../2014 moze li nekoj da mi dade informacija do kade e rabotava I uste kolku ke treba da se ceka?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Аз с'м нов в този сајт. Можете ли да ми разкажете за б'лгарскија паспортен процес? Получих SMS: Вашето искане беше прегледано от С'вета по гражданство с положително становиште Вицепрезидент на Република Б'лгарија След два месеца и 10 дни пристигна този SMS: Проверка от вицепрезидента на Република Б'лгарија Какво означава това SMS?
за прв пат слушам некој СМС да добива?????
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Јотова си кажа дека на оние кои се само со документи од први братучеди, стриковци, тетки нема да им потпише, а за потврдите ќе размислела, за кого како т.е. според потпишаните укази Никако.:) И дека еден од главните принципи кои ги следи при потпишување на указ е доброто владеење на бугарски јазик.
http://news.bnt.bg/bg/a/2098-dushi-sa-poluchili-blgarsko-grazhdanstvo-po-proizkhod-ot-nachaloto-na-godinata
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/06/12/3198759_bulgarite_ot_zapadnite_pokrainini_v_surbiia_se/
e e jetova ne potpishuvalla ukazi na tie sho bile so tetki so vujkovci i so strikovci samo na tie so ppdverdi ama tuje na kazhuvat oti ne potpisuvat ne govorite po kef kako da sve ecsperti

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Арно велиш и ти, да им велам со билет од транвај ќе земат, и да берам лајкови. Реалноста е таа, сакаш верувај сакаш не, не ставив нож под грло.
Шо бериш гајле еве ќе не примече во ЕУ, вели нашиот, знај тој затоа им рече да не даваат
НЕМОЈ ДА МИСЛИТЕ ДЕКА АКО СЕ СМЕНИ ИМЕТО ДЕКА ОТ ДРУГИОТ ДЕН КЕ ВЕ ПУШТАТ САЛАМАНДИЈА ВО ЕУ,,,,,,,,,,ГОРКО СТЕ СЕ ЗАЕБАЛЕ ВСИЧКИ,,,,,,,,,,,ке останите со прстот во уста уште 10-15 години,ОСТАНЕТЕ,ПОЧЕКАЈТЕСИ,ВИДЕТЕСИ САМИ....но појак МКД пасош от БГ никогаш НИКОГАШ нема да биде појак.....[DOUBLEPOST=1528887288][/DOUBLEPOST]
Kolku vreme odzema maticen broj adresa u opstina da sedat i da se zakaze za slikane u policija ve molim pisite mi koj znae dali moze da se plati ekstra u opstina da bide pobrgu u policija mi kaza za 3 dena 65e.za eden den 165e.ama ne moze posto e prv pasos i za eden mesec 40.e. pisi te mi fala na site SREKNOOOOO!!!
абе ги имаат цените обелоденето на интернет страница министерството,побарај...[DOUBLEPOST=1528887457][/DOUBLEPOST]
Здраво, нова сум на форумов, срдечно ве поздравувам :). Дали некој може да ми даде контакт од сигурен посредник за вадење на бугарски пасош?
прво кажи от кајси СЕВЕРНА,ЈУЖНА,ИСТОЧНА заш има посредници секаде!!![DOUBLEPOST=1528888293][/DOUBLEPOST]
Ovaa stvarno tera inaet I nema da potpisuva, gledajte barem potvrdi da imate od zdruzenie iako I toa mozda nema da vrsi rabota
НЕ ДА СЕ ФАЛАМ но за ова со потврдиве што таа го зборува е ТОЧНО точно тачно,само ве молам ПОЧЕКАЈТЕ почакајте сами да си видите,цело време тролам дека потврдите(БККС)важат,,,,,,,,но како то искате така,,терајтеси дека имало договори,преговори во кафеана и тн...поз...
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Seto eksperti nekoj dzabe ucat politika
Со оглед, дека не постои шанса да ти се помогне или укаже нема потреба од никаква дискусија со тебе. Полесно е фа те излажат одколку да прифатиш дека те излажале
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
14
Поени од реакции
0
Со оглед, дека не постои шанса да ти се помогне или укаже нема потреба од никаква дискусија со тебе. Полесно е фа те излажат одколку да прифатиш дека те излажале
Аз с'м нов в този сајт. Можете ли да ми разкажете за б'лгарскија паспортен процес? Получих SMS: Вашето искане беше прегледано от С'вета по гражданство с положително становиште Вицепрезидент на Република Б'лгарија След два месеца и 10 дни пристигна този SMS: Проверка от вицепрезидента на Република Б'лгарија Какво означава това SMS?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Со оглед, дека не постои шанса да ти се помогне или укаже нема потреба од никаква дискусија со тебе. Полесно е фа те излажат одколку да прифатиш дека те излажале
Bes prasanje znais li koj odgovara taka da bes komentari moe mislenje moe pravo krajot ke go krasi deloto
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom