Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Дали може со лична карта со постојано пребиваване да се патува низ Европа и да работиш со неа?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Абе, ти сакај ја Македонија до небо и назад, ама сите сме предавници по логиката на нештата, барајќи бугарско државјанство.

Решете се веќе - или не барајте БГ државјанство и бидете горди патриоти во мизерна држава (самиот напиша какви сме) или не трубете наоколу дека другите се предавници решавајќи проблем наречен име, притоа самите одрекувајќи се од "македонец" во замена за "бугарин".

Бидејќи и во двата случаи сте македонци, очигледно. Со тоа што, во едниот случај бугари на хартија, а во другиот македонци (ама од Северна).

Дај не лигавете се и остајте патриотизам.

И се извинувам ради off-topic, ама очигледно многу си сме дволични ко народ.[DOUBLEPOST=1528912860][/DOUBLEPOST]

Со МК пасош не можеш за Америте?
Jas se soglasuvam so tebe vo delot deka si predavnik I ti kazav najdi si drvo I besise kako Juda, jas ne sum predavnik I ne sum se poseril na Makedonija, kidnapirana drzava od kriminalci, zaradi takvite kriminalci moram da baram rabota vo tugi drzavi a Bugarsko drzavjanstvo e edinstven izlez. Toa sto se boram za opstanok sigurno ne me pravi predavnik,jas sum I ke umram kako Makedonec I nikogas ne sum se otkazal od toa deka sum Makedonec za razlika od tebe,ocigledno se cuvstvuvas predavnik pa besise sto cekas,zemisigo I drugarceto Zajko so tebe,nema da ni nedostigate. I slobodno otkazise od barajne Bugarsko drzavjanstvo, kaj da e za edno 15 godini pregovorite so EU ke zavrsat I ke imas Evropski Severno Makedonski Pasos za so Zajko da si se slikate.
 
Последно уредено:

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Jas se soglasuvam so tebe vo delot deka si predavnik I ti kazav najdi si drvo I besise kako Juda, jas ne sum predavnik I ne sum se poseril na Makedonija, kidnapirana drzava od kriminalci, zaradi takvite kriminalci moram da baram rabota vo tugi drzavi a Bugarsko drzavjanstvo e edinstven izlez. Toa sto se boram za opstanok sigurno ne me pravi predavnik,jas sum I ke umram kako Makedonec I nikogas ne sum se otkazal od toa deka sum Makedonec za razlika od tebe,ocigledno se cuvstvuvas predavnik pa besise sto cekas,zemisigo I drugarceto Zajko so tebe,nema da ni nedostigate. I slobodno otkazise od barajne Bugarsko drzavjanstvo, kaj da e za edno 15 godini pregovorite so EU ke zavrsat I ke imas Evropski Severno Makedonski Pasos za so Zajko da si se slikate.
Кога беше на интервју ова болдираново сигурно не им го кажа на тие што ти ѓи поставуваа прашањата, нели?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Кога беше на интервју ова болдираново сигурно не им го кажа на тие што ти ѓи поставуваа прашањата, нели?
Се пишел Бугарин, ама ќути сега, за економски причини му е сето тоа. Како и на сите останати.

Инаку, патриот до коска е. Од негде во Германија штом добие пасош[DOUBLEPOST=1528915152][/DOUBLEPOST]
Jas se soglasuvam so tebe vo delot deka si predavnik I ti kazav najdi si drvo I besise kako Juda, jas ne sum predavnik I ne sum se poseril na Makedonija, kidnapirana drzava od kriminalci, zaradi takvite kriminalci moram da baram rabota vo tugi drzavi a Bugarsko drzavjanstvo e edinstven izlez. Toa sto se boram za opstanok sigurno ne me pravi predavnik,jas sum I ke umram kako Makedonec I nikogas ne sum se otkazal od toa deka sum Makedonec za razlika od tebe,ocigledno se cuvstvuvas predavnik pa besise sto cekas,zemisigo I drugarceto Zajko so tebe,nema da ni nedostigate. I slobodno otkazise od barajne Bugarsko drzavjanstvo, kaj da e za edno 15 godini pregovorite so EU ke zavrsat I ke imas Evropski Severno Makedonski Pasos za so Zajko da si se slikate.
Kолку си само контрадикторен. :pos:
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Ti go boldira ne jas[DOUBLEPOST=1528916658][/DOUBLEPOST]
Da be od ekonomski pricini kako I 99% od site sto baraat drzavjanstvo, ti sto mislis da ne im trebase od ekonomski pricini ima nekoj ovde budala da dava po 500 evra, da se nervira I maci po patista samo za tuk taka da go priznaela Bugarija za bugarin, nema takvi osven nekoj bogati kako tebe sto imaat pari za frlajne[DOUBLEPOST=1528917542][/DOUBLEPOST]
Mnogu ubavo ime si odbral, toa kazuva od koja partia si, epa jas ne sum od nikoja,takvi gubrina kako Gruevski,Zaev,Branko,Ljupco, sto ispokradoa sve ja donesoa Makedonija do ovde, I zaradi niv begame od Makedonija, zatoa sto go partiziravte sekoe rabotno mesto, nie sto ne sme vo partii ili nemame vrski kaj Golemite ostanavme bez rabota, ama ako gi mrzam tie sto ja iskradoja I prodadoa drzavava,jas za razlika od tebe si ja sakam Makedonija, I za mene nekoi raboti kako tatkovina I religija se sveti
Инаку за информација, во живот немам влезено во ниеден штаб. А за сакањето на Татковината, тие приказни на пазар продавај ги, тука сите сме за да земеме пасош да Р. Бугарија и се имаме напишано дека сме од бугарска националност, и нема потреба од демагогии за име, за партии. Ако имаш нешто корисно да кажеш за пасошите кажи, ке споделиме и ние наши искуства и мислења, а немој јас сум патриот не ја давам државата ама си ја продавам националноста за ЕУ пасош. И да не ме сватиш погрешно не е ова само за тебе туку и за другите патриотчиња што ја утнале темава.Отворете друга тема и полемизирајте, мавајте глава у глава и т.н


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Аман веќе доста се провоцирате на off-topic теми за тоа кој е поголем патриот.
Џабе ви е патриотизам кога имате дупки на гаќите од јадење грав секој ден.
Грујо и слични на него ако носат дупнати гаќи, барем не им се од јадење грав. :D
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Аман веќе доста се провоцирате на off-topic теми за тоа кој е поголем патриот.
Џабе ви е патриотизам кога имате дупки на гаќите од јадење грав секој ден.
A so bugarski pasos u germanija ke ti se pokaci standardot, ke jades pashteti :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
A so bugarski pasos u germanija ke ti se pokaci standardot, ke jades pashteti :)
Ако работиш кај македонски газди таму, да. ;)

Иначе, бил некој на интервју деновиве, да сподели искуство?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Инаку за информација, во живот немам влезено во ниеден штаб. А за сакањето на Татковината, тие приказни на пазар продавај ги, тука сите сме за да земеме пасош да Р. Бугарија и се имаме напишано дека сме од бугарска националност, и нема потреба од демагогии за име, за партии. Ако имаш нешто корисно да кажеш за пасошите кажи, ке споделиме и ние наши искуства и мислења, а немој јас сум патриот не ја давам државата ама си ја продавам националноста за ЕУ пасош. И да не ме сватиш погрешно не е ова само за тебе туку и за другите патриотчиња што ја утнале темава.Отворете друга тема и полемизирајте, мавајте глава у глава и т.н


Sent from my iPhone using Tapatalk
Abe bidi si ti sto sakas, sto kur me boli, nemoj ti mene da mi kazvis kakvo "patriotce " sum jas, bidi siguren sto pati pogolem od tebe,odi ebisi mater sosi Zaev, velicaj go na drugo mesto ne ovde, I nie ne "prodavame nacionalnost za EU pasos" , nemam namera da se objasnuvam so tebe I da im davame pricini za da ne odbivaat, mnogu dobro znaes zosto ni treba na site Bugarsko drzavjanstvo
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Abe bidi si ti sto sakas, sto kur me boli, nemoj ti mene da mi kazvis kakvo "patriotce " sum jas, bidi siguren sto pati pogolem od tebe,odi ebisi mater sosi Zaev, velicaj go na drugo mesto ne ovde, I nie ne "prodavame nacionalnost za EU pasos" , nemam namera da se objasnuvam so tebe I da im davame pricini za da ne odbivaat, mnogu dobro znaes zosto ni treba na site Bugarsko drzavjanstvo
Во ред, припаднику на големата македонска нација што живее во Северна Македонија. Во ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom