Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 март 2019
Мислења
66
Поени од реакции
33
Ako te posluset uste nekoj od forumov sigurno ke bidit 21 odbien so ke go znaes. Imase nekolku ovde so odea po umot tvoj ne razmisluvajki so sopstvena glava i na krajot sami si go uvidoa rezultatot.

P.S - Nesum posrednik nego patalec so izgubiv edna godina na dopolnitetelna zatoa sto ne dobiv informacija navreme od tie posrednici a da te slusav tebe i ostatokot kako tebe koi sega mirno sledat gi nema nikade sigurno ni na polozitelno nemase da stignam ;)
Na mene ne mi e jasno samo kako Brunhilda gi poznava site koi gi odbijat za Bg pasos
 
Член од
12 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво. Дали некој знае да каже после колку време од појавување на статусот Положително од комисија, ќе се појави статусот Проверка од вицепрезидент, и колку тој статус Проверка од вицепрезидент трае?
Zdrao jas 1.g tocno cekav na dopolnitelna i posle mi se smeni za potpis od viceprezidentot
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.131
Поени од реакции
7.249
Na mene ne mi e jasno samo kako Brunhilda gi poznava site koi gi odbijat za Bg pasos
Затоа што и самиот е скапаник-посредник а форумов го користи да ги оцрни другите скапаници-посредници кои му се конкуренција.Слеп да е човек ке види дека тој ниту има аплицирано,ниту земал државјанство.
Автоматски споено мислење:

Тие 20 души што ги одбиле и што ги познавал се тие преку него што иделе,а и претходниот пат пиша за некои други 5-6 души што ги познавал
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2012
Мислења
806
Поени од реакции
1.303
Тие 20 души што ги одбиле и што ги познавал се тие преку него што иделе,а и претходните пат пиша за некои други 5-6 души што ги познавал
Да бе навистина, какви се овие ликови што во секое време познаваат двоцифрен број на луѓе што добиле или биле одбиени? Јас не знам за никој што лично го познавам дали воопшто е во процедура за БГ државјанство, камо ли нешто повеќе. Да не беше форумов ќе мислев дека сум единствениот апликант, плус оние 3-4ца што чекале заедно со мене пред МП. Мислам, која треба да ти е главната преокупација ако секојдневно располагаш со информации за апликанти за БГ државјанство. Сега ми е лесно, добив потпис и преостанатите процедури се веќе "слатки маки". Ама дотичниов Брунхилда со своите тврдења понекогаш успеваше да ме растревожи дури и мене. Одредено време.
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.131
Поени од реакции
7.249
Да бе навистина, какви се овие ликови што во секое време познаваат двоцифрен број на луѓе што добиле или биле одбиени? Јас не знам за никој што лично го познавам дали воопшто е во процедура за БГ државјанство, камо ли нешто повеќе. Да не беше форумов ќе мислев дека сум единствениот апликант, плус оние 3-4ца што чекале заедно со мене пред МП. Мислам, која треба да ти е главната преокупација ако секојдневно располагаш со информации за апликанти за БГ државјанство. Сега ми е лесно, добив потпис и преостанатите процедури се веќе "слатки маки". Ама дотичниов Брунхилда со своите тврдења понекогаш успеваше да ме растревожи дури и мене. Одредено време.
У секоја тура укази он се појавува некогаш со 20,некогаш со 10 а некогаш со 5-6 души одбиени лично што ги познавал.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
66
Поени од реакции
33

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
2.111
Дај нека има потписи жити све, тестисиве цитрони ми се направија од читање 'бош' муабети,така бсрем нешто корисно ќе прочитам.
 
Член од
12 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
2
Pozdrav za sve forumase.Predati papiri 2015 , 2016 maja meseca intervju, bio sam na dopunsku i od decembra 2018 na polozitelno.Vase procene kada bi mogo da bude potpis ukaza i dali vas ima iz 2015 godine kao i ja sa istom sudbinom inace moj broj je 112**/2015
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
56
Поени од реакции
17
Pozdrav za sve forumase.Predati papiri 2015 , 2016 maja meseca intervju, bio sam na dopunsku i od decembra 2018 na polozitelno.Vase procene kada bi mogo da bude potpis ukaza i dali vas ima iz 2015 godine kao i ja sa istom sudbinom inace moj broj je 112**/2015
Vodish se kako 2016,togash si bil na intervju

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
11
Pozdrav za sve forumase.Predati papiri 2015 , 2016 maja meseca intervju, bio sam na dopunsku i od decembra 2018 na polozitelno.Vase procene kada bi mogo da bude potpis ukaza i dali vas ima iz 2015 godine kao i ja sa istom sudbinom inace moj broj je 112**/2015
Isto sum I jas,intervju juni 2016,samo kaj mene statusot e na proverka od viceprezidenta od januari 2019ta,poloziteno pocetok na dekemvri 2018,so dokumenti od brat plus l.k za postojan prestoj veke 6 boding imam...se nadevam ke bide skoro pa ke vidime
 
Член од
29 август 2016
Мислења
17
Поени од реакции
14
И јас сум со подадени документи од 2015 , а интервју јануари 2016 , 81**/2015 на потпис сум од 5 Ноември и сеуште нема ништо .
 
На врв Bottom