Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
Ima li nesto rarzila so vadejne potvrda od bitola od marinela bidejki na forumot gledam deka se poveke se od kaj lazar
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.968
Поени од реакции
4.980
10117/2016 intervju oktomvri 2017, polozitelno 5 NOEMVRI 2018. DO KOGA DA CEKAM NERVOZA ME UBI.
@зоранјак не се секирај во следните укази ти ќе бидеш, потпишуваат пред и после тебе што се ставени на положително ;)
Автоматски споено мислење:

Честитки до сите на кои им е потпишано државјанството!!!
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
338
Поени од реакции
275
Denes potpisan ukaz
Cekaj be prijatele bre aloooooooo_Obrazuvana prepiska oktomvri 2017 uste malku 2018 godina a vo 2019 vece potpisan ukaz na raka???????Pa na forumov luge za mocan potpis cekaat po edna godina a za promena od obrazuvana prepiska vo finalna po najmalku godina i pol pa tek za potpis.Ne mi e jasno.Ama i da si dobil navistina pisi barem na koj nacin bidejci tolku brzo vo ponovo vreme nema nikoj dobieno.
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Zdravo cestitki so zdr da se koristi samo ako Sakas da mi kazis sto ti pisuva Kade aprveruvas so pin ili dole moze li da kazis kako ti pisiva
Автоматски споено мислење:


Zdravo mene ova mi go pisese sredinata na maj ova godina I bidejki utredenta otvoriv pak I se smenilo deka go prakaat vo bitola I eve cekam ne kolku meseci
Автоматски споено мислење:


toa go pisuva najdole vo poleto a gore stoi so pozitivno mislenje Kaj tebe kako e na poleto so pin I najdole moze li da mi kazis?

Па добро, цел форум и Битолја и цела Македонија, и подалеку знаеме до каде ти е статусот. Како не ти здосади тебе секој пат истото да го пишуваш?! (реторичко е прашањево, не сакам одговор.) И аман пишува молба и пин, уште истото прашање. Читај наназад
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Cekaj be prijatele bre aloooooooo_Obrazuvana prepiska oktomvri 2017 uste malku 2018 godina a vo 2019 vece potpisan ukaz na raka???????Pa na forumov luge za mocan potpis cekaat po edna godina a za promena od obrazuvana prepiska vo finalna po najmalku godina i pol pa tek za potpis.Ne mi e jasno.Ama i da si dobil navistina pisi barem na koj nacin bidejci tolku brzo vo ponovo vreme nema nikoj dobieno.
Vrati se nekoja strana nazad i ke vides kolku dusi zemaa ukaz so prepiski od toj period...
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom