Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 септември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
2
Zdravo mi treba informacija. Jas sum na potpis od viceprezidentot i veke cekam od dekemvri 2018 mi stoj taka . Dali nekoj znae do kaj se stignati ? Inace 2015 god bev na intervju.
Fala mnogu
 
Член од
12 септември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали има денес указ?И дали знае некој да каже кога да чекаме потпис од вицепрезидент ние што сме биле на интервју Фебруар 2016 а на положително од Декември 2018.Поздрав и убав ден.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
839
Поени од реакции
1.255
Cekaj be prijatele bre aloooooooo_Obrazuvana prepiska oktomvri 2017 uste malku 2018 godina a vo 2019 vece potpisan ukaz na raka???????Pa na forumov luge za mocan potpis cekaat po edna godina a za promena od obrazuvana prepiska vo finalna po najmalku godina i pol pa tek za potpis.Ne mi e jasno.Ama i da si dobil navistina pisi barem na koj nacin bidejci tolku brzo vo ponovo vreme nema nikoj dobieno.
Лажат како цигани...Цел август покрај потписи главно за заостанати предмети имаше масовни откази за македонци, јас барем познавам 20тина души одбиени периодов, овде никој не напиша дека е одбиен, само потпишан Указ...Ќе се потпише некој Указ и веднаш 20 души од форумов регистрирани вчера магично се вклучени во тој Указ во кој има 30 до 50 души максимум, манипулирање до бескрај.
Ги жалам тие што само и единствено се информираат тука на форумов. Реалноста е друга.
А во ДАБЧ што одбиваат за произход неколку месеци уназад е друг муабет...
Поздрав
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
Здраво. Дали некој знае да каже после колку време од појавување на статусот Положително од комисија, ќе се појави статусот Проверка од вицепрезидент, и колку тој статус Проверка од вицепрезидент трае?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Лажат како цигани...Цел август покрај потписи главно за заостанати предмети имаше масовни откази за македонци, јас барем познавам 20тина души одбиени периодов, овде никој не напиша дека е одбиен, само потпишан Указ...Ќе се потпише некој Указ и веднаш 20 души од форумов регистрирани вчера магично се вклучени во тој Указ во кој има 30 до 50 души максимум, манипулирање до бескрај.
Ги жалам тие што само и единствено се информираат тука на форумов. Реалноста е друга.
А во ДАБЧ што одбиваат за произход неколку месеци уназад е друг муабет...
Поздрав
Ako te posluset uste nekoj od forumov sigurno ke bidit 21 odbien so ke go znaes. Imase nekolku ovde so odea po umot tvoj ne razmisluvajki so sopstvena glava i na krajot sami si go uvidoa rezultatot.

P.S - Nesum posrednik nego patalec so izgubiv edna godina na dopolnitetelna zatoa sto ne dobiv informacija navreme od tie posrednici a da te slusav tebe i ostatokot kako tebe koi sega mirno sledat gi nema nikade sigurno ni na polozitelno nemase da stignam ;)
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Здраво. Дали некој знае да каже после колку време од појавување на статусот Положително од комисија, ќе се појави статусот Проверка од вицепрезидент, и колку тој статус Проверка од вицепрезидент трае?
mene mi se smeni za 3nedeli i 5dena od polozitelno na proverka od VC presidenta..posle ke cekas od 10 do 12 meseci
 
Член од
31 јули 2019
Мислења
6
Поени од реакции
16
[КУОТЕ = "корисниккккк, пост: 8742997, члан: 126110"]
Службене просторије у којима се управља и ****, 2014, без вишка просторија *** / 2015, ислам није једина земља у којој је доступан кредит. Денес имат потпис 100/2015, 2477/2015. Не пропустите црвени *** / 2016.
[/ КУОТЕ]
ja sam 2477/2015 i nema potpisa
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
782
Поени од реакции
717
Здраво. Дали некој знае да каже после колку време од појавување на статусот Положително од комисија, ќе се појави статусот Проверка од вицепрезидент, и колку тој статус Проверка од вицепрезидент трае?
Сите преписки не одат на проверка кај ВП. Одат само оние со потекло од брат/сестра или братучеди.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
824
Поени од реакции
1.322
Лажат како цигани...Цел август покрај потписи главно за заостанати предмети имаше масовни откази за македонци, јас барем познавам 20тина души одбиени периодов, овде никој не напиша дека е одбиен, само потпишан Указ...Ќе се потпише некој Указ и веднаш 20 души од форумов регистрирани вчера магично се вклучени во тој Указ во кој има 30 до 50 души максимум, манипулирање до бескрај.
Ги жалам тие што само и единствено се информираат тука на форумов. Реалноста е друга.
А во ДАБЧ што одбиваат за произход неколку месеци уназад е друг муабет...
Поздрав
Дечко, се резилиш. Не знам какви проблеми имаш во животот и што те натерало да станеш толку токсичен откако го доби посакуваното БГ државјанство (ако е воопшто вистина дека си го добил и ако воопшто си истиот човек што го користи акаунтот Brunhilda), ама знам дека вака нема да си ги решиш. Никаде те немаше во тие 2-3 недели во август кога имаше потписи скоро секој ден, а? Никаде те немаше кога споделив неколку листи од бројчиња на Македонци што добиле потпис, што секој може сам да ги провери. Чекаше да помине гужвата и тие што добија да се подрасчистат од форумот, за да не видат какви глупости пишуваш сега и да те демантираат. Ти препорачувам да почекаш уште малце за да се подзаборави последниов период, тогаш ќе имаш поголеми шанси некоја кутра душа да ти ги послуша советите.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom