Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
3 мај 2015
Мислења
192
Поени од реакции
171
Пишав пред некој ден, но еве уште еднаш за сите борци од 2014. Очекувајте потписи периодов. Мојот случај уште еднаш: Бројч 5.../2014, интервју април 2014, бев на дополнителна па однесов документи од прв братучед + БККС потврда, на положително од септември 2018, без проверка од ВП, потпис минатиов петок.
 
Член од
9 јануари 2019
Мислења
47
Поени од реакции
99
Пишав пред некој ден, но еве уште еднаш за сите борци од 2014. Очекувајте потписи периодов. Мојот случај уште еднаш: Бројч 5.../2014, интервју април 2014, бев на дополнителна па однесов документи од прв братучед + БККС потврда, на положително од септември 2018, без проверка од ВП, потпис минатиов петок.
Од твоја уста во божји уши!
И честито стекнувањето со бугарско државјанство!
 
Член од
7 февруари 2018
Мислења
39
Поени од реакции
19
Пишав пред некој ден, но еве уште еднаш за сите борци од 2014. Очекувајте потписи периодов. Мојот случај уште еднаш: Бројч 5.../2014, интервју април 2014, бев на дополнителна па однесов документи од прв братучед + БККС потврда, на положително од септември 2018, без проверка од ВП, потпис минатиов петок.
Не ги шири дезинформации!!:):):):)
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Пишав пред некој ден, но еве уште еднаш за сите борци од 2014. Очекувајте потписи периодов. Мојот случај уште еднаш: Бројч 5.../2014, интервју април 2014, бев на дополнителна па однесов документи од прв братучед + БККС потврда, на положително од септември 2018, без проверка од ВП, потпис минатиов петок.
Cestito
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Стварно имало нова процедура за возачките сега? Морало да се живее 6 месеци во Бугарија за да ти ја обноват...
Да, така ми рекоа и мене. Се јавив и во КАТ во Благоевград, ми го потврдија истото. Изгледа проверуваат кога си направил влез-излезе во Бг...
 
Член од
12 март 2011
Мислења
21
Поени од реакции
5
Здраво, Едно прашање, молба и ве молам да ми одговорите зошто ми е хитно.
Кога е произходот готов, после се спрема плус документација и ве молам кажете ми која је процедурата, каде се поднесува и како се добива датум за интервју. Дали може тоа некако да се добие побрзо?
Ве молам одговрете ми бидејќи сакам да знам што, како иде од процедура паралелно со посредникот. Поздрав и фала ви многу :)
 
Член од
7 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
16
Луѓе има ли некој што чекал потпис од 2019 и добил до сега ? Гледам сите сте 2018 па нагоре. Знам еден беше јануари 2019
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.836
Поени од реакции
4.176
Здраво, Едно прашање, молба и ве молам да ми одговорите зошто ми е хитно.
Кога е произходот готов, после се спрема плус документација и ве молам кажете ми која је процедурата, каде се поднесува и како се добива датум за интервју. Дали може тоа некако да се добие побрзо?
Ве молам одговрете ми бидејќи сакам да знам што, како иде од процедура паралелно со посредникот. Поздрав и фала ви многу :)
http://publicbg.mjs.bg/BgSubmissionDoc
Происходот спремен,лекарско уверение и потврда од суд за бугарско државјанство,истите документи што ги имаш дадено во ДАБЧ уште еднаш вадени преведени и заверени на нотар,молба ,копија од пасош сето тоа спремно .Закажуваш на линкот погоре ,сега се закажува побрзо за еден месец може и порано,и во ист ден е и подавање на документи и интервју.Ги учиш прашањата и чекаш......
Со среќа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
155
Поени од реакции
275
Aman i deneska nema nisto ovaa nedela epten nez potpisi! Nekoj da se pofale so izmeni?
 
На врв Bottom