Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 март 2008
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.704
Стварно имало нова процедура за возачките сега? Морало да се живее 6 месеци во Бугарија за да ти ја обноват...
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Друштво знаете некој во скоро време да има земено државјанство само со документи од прв братучед или не постои таков случај?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
kako jas da proveram od koga sum na polozitelno jas prv pat proveriv januar 20 ima Li nekoj stana za proveruvanje
Не можеш тоа да провериш. Проверуваме секој ден и запомнуваме на кој ден сме забележале промена. Друг начин не постои.
Автоматски споено мислење:

Охо, почнав да се препотувам.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Друштво знаете некој во скоро време да има земено државјанство само со документи од прв братучед или не постои таков случај?
Nema,Jotova a sega I MP gi odbivaat pa sega tie nosat plus potvrdi od zdruzenija
 
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
Posrednikot mi kaza za poredok od 1900 do 1918 godina jas imam od 1983 mozam li so taa godina vase mislejne
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
So brat,sestra minat li kaj Viceprezidenta,ima li nekoj sto e skoro zemal samo so dokument od brat ili sestra!!
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Ne bi sakal da go lustriram,
Ne se parite problem kolku sho e vo prashanje princip.
Ko se dogovaravme posreduvanjeto koshtashe “400€ plus 3-4 odenja vo Sofija”, na kraj ke ispdni 1000€ na ramno.

Si igraat so chovechki sudbini, ne e vo red
Автоматски споено мислење:


200€ na raka, plus za administrativni troshkovi, sevkupno dosega imam vlozheno okolu 500-550€
Mnogu e toa
Posrednikot mi kaza za poredok od 1900 do 1918 godina jas imam od 1983 mozam li so taa godina vase mislejne
Moite baba i dedo po shto sum povrzan preku niv se od 1919 godina rodeni,znaci li toa deka ke me odbijat? I veke od tie dokumenti (svidetelstva) moj bratuced zema pasosh
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Ovie sto bea vo protokolot na dopolnitelna, 2015/16 godina nema nikoj dobieno ukaz/otkaz?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom