Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2011
Мислења
58
Поени од реакции
42
Lugje ajde molam za sovet, situacijava r sledna: Ukazot e izlezen, e sega posrednikov me kontaktira i za da ja “dovrshi” procedurava bara 200€ vo kesh za nego, plus 210€ posledni troshkovi okolu pasoshot (administrativni raboti) i edno moe odenje vo Sofija (40€), ili vkupno 450 evra. Dali se isplti da mu gi davam ovie pari ili da si ja zavrsham rabotava sam na kraj?
P.S. Ne mi se brza da go zemam psoshot.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
Lugje ajde molam za sovet, situacijava r sledna: Ukazot e izlezen, e sega posrednikov me kontaktira i za da ja “dovrshi” procedurava bara 200€ vo kesh za nego, plus 210€ posledni troshkovi okolu pasoshot (administrativni raboti) i edno moe odenje vo Sofija (40€), ili vkupno 450 evra. Dali se isplti da mu gi davam ovie pari ili da si ja zavrsham rabotava sam na kraj?
P.S. Ne mi se brza da go zemam psoshot.
Ako ne ti se brza Sam si teraj ne e komplicirano koj ti e posrednik mnogu pari bara
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Lugje ajde molam za sovet, situacijava r sledna: Ukazot e izlezen, e sega posrednikov me kontaktira i za da ja “dovrshi” procedurava bara 200€ vo kesh za nego, plus 210€ posledni troshkovi okolu pasoshot (administrativni raboti) i edno moe odenje vo Sofija (40€), ili vkupno 450 evra. Dali se isplti da mu gi davam ovie pari ili da si ja zavrsham rabotava sam na kraj?
P.S. Ne mi se brza da go zemam psoshot.
A prethodno mu davase pari?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
58
Поени од реакции
42
Ako ne ti se brza Sam si teraj ne e komplicirano koj ti e posrednik mnogu pari bara
Ne bi sakal da go lustriram,
Ne se parite problem kolku sho e vo prashanje princip.
Ko se dogovaravme posreduvanjeto koshtashe “400€ plus 3-4 odenja vo Sofija”, na kraj ke ispdni 1000€ na ramno

Автоматски споено мислење:

A prethodno mu davase pari?
200€ na raka, plus za administrativni troshkovi, sevkupno dosega imam vlozheno okolu 500-550€
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Ne bi sakal da go lustriram,
Ne se parite problem kolku sho e vo prashanje princip.
Ko se dogovaravme posreduvanjeto koshtashe “400€ plus 3-4 odenja vo Sofija”, na kraj ke ispdni 1000€ na ramno.

Si igraat so chovechki sudbini, ne e vo red
Автоматски споено мислење:


200€ na raka, plus za administrativni troshkovi, sevkupno dosega imam vlozheno okolu 500-550€
Haha te ogolil drugar celata procedura i so se podignati pasos licna karta koshta 450 evra moze i pomalce za so posrednik govoram eve jas sum na potpis treba da dadam uste 200 evra od koga ke izleze i toa e toa
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ne bi sakal da go lustriram,
Ne se parite problem kolku sho e vo prashanje princip.
Ko se dogovaravme posreduvanjeto koshtashe “400€ plus 3-4 odenja vo Sofija”, na kraj ke ispdni 1000€ na ramno.

Si igraat so chovechki sudbini, ne e vo red
Автоматски споено мислење:


200€ na raka, plus za administrativni troshkovi, sevkupno dosega imam vlozheno okolu 500-550€
Здраво,
Ова се трошоците -
-50 лева -За подигнување на указ
-30 лева-За адреса и ЕГН во општина
-30 лева -За превод и заверка на извод кој што ќе ти треба за во МВР за сликање
-36 лева -Лична карта за 3 дена(за 30 дена е 18 лева а за 8 часа 90лева)
-80 лева -Пасош за 3 дена(за 30дена е 40 лева,а за 8 часа е 200лева)
Значи вкупно ако сакаш за 3 дена да ги земеш ќе платиш 226 лева -односно 113 евра.
Е сега тука треба плус да си го пресметаш патот.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ne bi sakal da go lustriram,
Ne se parite problem kolku sho e vo prashanje princip.
Ko se dogovaravme posreduvanjeto koshtashe “400€ plus 3-4 odenja vo Sofija”, na kraj ke ispdni 1000€ na ramno.

Si igraat so chovechki sudbini, ne e vo red
Автоматски споено мислење:


200€ na raka, plus za administrativni troshkovi, sevkupno dosega imam vlozheno okolu 500-550€
Toj potplaka tamu vo opstina za da zavrsis rabota so edno odejne,ako odis sam ke treba 3 pati da odis,ednas za zemajne udostoverenie i podavajne vo opstina za EGN, vtoriot pat za slikajne vo policija i tretiot da si gi zemis pasosot i licnata karta,sosi patni trosoci ke te fati nesto nad 200 evra ako odis sam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom