Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
zdravo
dali nekoj znaj kolku vreme se ceka za dopolnitelna proverka
dopolnitelni dokumenti imam odneseno na 04.11.2017 vo konzulat vo bitola i iste nema smeneto status

"Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 29.01.2018"
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Една година точно како чекам на дополнителна и уште никаква промена.. Ке си потапкаме ние изгледа уште некое време, со оглед на тоа дека 2014-та ја работат сеа.
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
16
Поени од реакции
17
Zdravo decki sto znaci ova ? denes mi se smeni.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
15
Поени од реакции
17
Zdravo decki sto znaci ova ? denes mi se smeni.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
cekas da ti se potpise ukaz od viceto. so sto dokumenti imas aplicirano?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo decki sto znaci ova ? denes mi se smeni.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ќе може да споделиш каде беше на интервју,која дата,ако беше во амбасада кога ти излезе бројчето односно од кога си во систем,кога ти смени од задолжителна на финална и колку време беше на финална?
Една хронологија на настаните:)
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
16
Поени од реакции
17
Ќе може да споделиш каде беше на интервју,која дата,ако беше во амбасада кога ти излезе бројчето односно од кога си во систем,кога ти смени од задолжителна на финална и колку време беше на финална?
Една хронологија на настаните:)
bev na intervju vo februari 2017 vo maj mi izleze brojceto bev vo skopje
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom