Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
17
Денеска ми кажаа два броја ***4/2018 и 3***5 како да ги внесам за да проверам. Идам преко амбасада
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
22.png
Денес промена на статус документи преку брат интервју мај 2017
пријателе дали пред овај статус ти пишуваше вака
22.png [DOUBLEPOST=1529511433][/DOUBLEPOST]
Дa се нaдoврзaм нa прaшaњетo нa членoт пoгoре.Ми се ближи интервјутo пa сaкaм дa прaшaм следнoтo:Знaе ли некoј сo сигурнoст кoи дoкументи нa интервју вo Сoфијa требa пoвтoрнo дa се предaдaт? И уште еднo прaшaње мислaм декa кoгa гo вaдев oд суд уверениетo имaше 2 типa уверенијa,еднoтo е oд кривичнa евиденцијa a другoтo oд кaзненa.Кoгa гo прaшaв пoсредникoт дибекoт ми рече билo кoе истo е пa извaдив oд кривичнa.Сегa вaдaм и oд кaзненa,a плус пoштo сум сo венчaницa oд егзaрхијa oд бaбa и дедo предaдoв извoд oд бaбa a сaкaм дa предaдaм и oд дедo ми зa дa бидaм пoсигурен.Тие 15-30€ зa легaлизaцијa и превoд мнoгу не ми менувaaт aмa ме интересирa нa кoј нaчин мoжaм дa ги предaдaм.Дaли нa сaмoтo интервју ги дoдaвaaт вo препискaтa или мoрa нa шaлтер дa ги предaдaм нaкнaднo?Oднaпред блaгoдaрaм
кривична ти е 100% док за бг а казнена не
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Сега ги проверувам бројчињата што беа од 2017 по консултантски пат, и ставени на проверка од положително(сабајлево сеуште стоеа на проверка околу 30 бројчиња) сега повторно се вратени на положително.
Изгледа имаше неколкумина жртви кои добиа отказ за жал.
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Денес промена на статус од "Проверка од Вицепрезидента", повторно во "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија". Мислам дека видов вчера на форумов дека и кај други е истата ситуација. Некој нешто повеќе да не знае?
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Денес промена на статус од "Проверка од Вицепрезидента", повторно во "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија". Мислам дека видов вчера на форумов дека и кај други е истата ситуација. Некој нешто повеќе да не знае?
Денес промена на статус од "Проверка од Вицепрезидента", повторно во "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија". Мислам дека видов вчера на форумов дека и кај други е истата ситуација. Некој нешто повеќе да не знае?
So kakvi dokumenti si ?
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
17
Поени од реакции
6
Денес промена на статус од "Проверка од Вицепрезидента", повторно во "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија". Мислам дека видов вчера на форумов дека и кај други е истата ситуација. Некој нешто повеќе да не знае?
Isto bese i kaj mene, istiot den se sluci promenata i mi odobrija ukaz.....taka da po nekoj logika bi trebalo da dobies i toa mos uste deneska
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Со документи од баба и дедо, сведителство и венчаница од егзархија
На неколкумина во рок од ден или два што се како тебе , им се смени во указ. Би требало и тебе утре или задутре да ти потпишат
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Јас сум 15.01.2018 затоа ми е чудно човече,кај стигнаа до 2018,ај ќе гледам деновиве,ако се промени ќе пишам.Додуша реално од 2016 ми е молбата...
Sepak zakonot za 6 meseci stana realnost bravos . Kolku vreme cekase za intervjuto
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom