Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 февруари 2023
Мислења
2
Поени од реакции
2
Zdravo lugje, denes proveri i imam promena na statusot.
Intervju imav 2020 oktomvri vo Bitola. Do nekna bev na finalen eksperten pregled a sega ova go pisuva. Ke ve zamolam dokolku nekoj znae da mi kaze sto znaci, dali e dobro dali odeme napred. Fala vi mnogu.
Образувана преписка N:4280/2021/05.04.2021 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Screenshot_20230317_184046_Chrome.jpg
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
35
Поени од реакции
57
Овој документ не може да се извади од Македонија. Овој документ се вади од соодветната општина каде што е запишан брат ти и се доставува до Министерство за правосудие.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Благодарам на одговорот
Уште нешто, дали овај документ може да го извади посредникот или мора брат ми или јас лично?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43
Zdravo lugje, denes proveri i imam promena na statusot.
Intervju imav 2020 oktomvri vo Bitola. Do nekna bev na finalen eksperten pregled a sega ova go pisuva. Ke ve zamolam dokolku nekoj znae da mi kaze sto znaci, dali e dobro dali odeme napred. Fala vi mnogu.
Образувана преписка N:4280/2021/05.04.2021 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.Прегледај го приврзокот 372018
Sigurno e greska, i kaj mene e istiot status, bidejki procitav bibo imat vcera na 16.03.2023 objaveno rezultati koj e na polozitelno, koj imat dobieno ukaz, od koj se primeni dokumenti. Jas sum isto taka na finalen status. Sigurno od utre ili od ponedelnik natamu ke e vratit stariot status na finalna.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Na eden od neredovna mu se smenilo vo zadolzitelno. Tehnicki problem e.
 
Член од
21 февруари 2022
Мислења
31
Поени од реакции
46
Garant imat nesto vo sistemot Kaj mene 787. I Kaj drugarot na jebiga prepiskata se namira
 
Член од
16 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Има ли некој посредник да ми извади стар документ од архива. Цел месец не ми вракаат на мејл. Ве молам за помош. Ако има некој да ми дадете број за контакт.итно ми е.
Автоматски споено мислење:

jas momentalno sum.na dopolnitelna t.e mi pobaraja dokaz za poteklo i odam preku prababa cie ime stoj vo nekoi crkovni knigi koi se naoogaat vo sofija dokolku nekoj e vo slicna situacija neka mi pishi ke go spojam so mojot posrednik tolku mozam da pomognam
Дај молим те број за контакт од твојот посредник. Итно ми е.
 
Член од
22 октомври 2017
Мислења
4
Поени од реакции
2
Благодарам на одговорот
Уште нешто, дали овај документ може да го извади посредникот или мора брат ми или јас лично?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze posrednik.Cenata e od 100 do 200e zavisi na kogo ke naletas.
 
Член од
4 февруари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
27
И кај мене статусот на положително е сменет, на положително сум од 25 Јануари
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
14
Zdravo lugje, denes proveri i imam promena na statusot.
Intervju imav 2020 oktomvri vo Bitola. Do nekna bev na finalen eksperten pregled a sega ova go pisuva. Ke ve zamolam dokolku nekoj znae da mi kaze sto znaci, dali e dobro dali odeme napred. Fala vi mnogu.
Образувана преписка N:4280/2021/05.04.2021 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.Прегледај го приврзокот 372018
Problem na sistem
 
Член од
30 октомври 2019
Мислења
14
Поени од реакции
27
    • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

  • И кај мене е исто.
I kaj mene se smeni vaka denes
 

Kajgana Shop

На врв Bottom