Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 август 2022
Мислења
10
Поени од реакции
14
dali ima nesto novo? Dali mrdna statusot?
Jas intervju maj 2021 i statusot mi e По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство
Me cudi ova
Не е мрднато ништо,и ми кажаа дека и во конзулат ништо не се работело а плус и демек изгубиле 500 апликации не знаат каде се од 2021 ама кој квартал не знам
 
Член од
10 октомври 2022
Мислења
9
Поени од реакции
7
Не е мрднато ништо,и ми кажаа дека и во конзулат ништо не се работело а плус и демек изгубиле 500 апликации не знаат каде се од 2021 ама кој квартал не знам
Од каде е оваа информација? Дали изворот е релевантен?
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
71
Поени од реакции
49
Dajte i mene posrednik, ke si platime so drugarov sto prasuva, ako imate izvor pratete poraka kade da se javime.
i mene mi treba dobar posrednik u okolina na Kumanovo, Skopje, Kriva Palanka.. i drugi bliski gradovi do Kumanovo

Pisete mi poraka ako znaete nekoj.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2015
Мислења
16
Поени од реакции
4
Не е мрднато ништо,и ми кажаа дека и во конзулат ништо не се работело а плус и демек изгубиле 500 апликации не знаат каде се од 2021 ама кој квартал не знам
Нема логика баш тоа што е напишано...
А како се изгубиле не ти кажаа?
Тргнале за Бугарија и не стигнале, имало невреме.

Прво размисли па после напиши...
 
Член од
28 август 2022
Мислења
10
Поени од реакции
14
Нема логика баш тоа што е напишано...
А како се изгубиле не ти кажаа?
Тргнале за Бугарија и не стигнале, имало невреме.

Прво размисли па после напиши...
Знам по тоа што еден пријател чекаше нешто за државјанство и посредникот што му ја бркал работата му кажал дека му ги нема документите и треба да оди софија да однесе копија од нив и да си го земе пасошот пошто нему веќе му е завршена работата и беше за обнова на пасош, и баш го прашав како е можно таква глупост да има, ми вели ете му кажале цел пакет е тргнат на страна некаде не знаат каде е. Тоа му го кажал, и мене не ми е верно. А ако е вистина, тогаш само намерно е направено ова.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Koj znae posrednik koj raboti so Bugarski arhivi neka pishe for privatni poraki.
Isto i mene me interesira ako nekoj poznava nekoj coek neka pishe
i mene mi treba dobar posrednik u okolina na Kumanovo, Skopje, Kriva Palanka.. i drugi bliski gradovi do Kumanovo
Pisete mi poraka ako znaete nekoj.
Тоа можете самите да си пишете барање за да ви проверат, т.е. нема да ви проверат додека не си платите. Јас им пишав, ми дадоа рок до кога да платам и вкупно беше 23.20лв. ... и не го платив, и не добив ништо :D Причината беше што не можев да најдам каде да ми го пратат во Бугарија, а имаше некоја компликација за да се прате до Македонија.
 
Член од
4 март 2021
Мислења
57
Поени од реакции
22
Тоа можете самите да си пишете барање за да ви проверат, т.е. нема да ви проверат додека не си платите. Јас им пишав, ми дадоа рок до кога да платам и вкупно беше 23.20лв. ... и не го платив, и не добив ништо :D Причината беше што не можев да најдам каде да ми го пратат во Бугарија, а имаше некоја компликација за да се прате до Македонија.
Si mozel da si go podignes od kaj niv.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Само лично, се преку меил или онлајн врска нема.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2021
Мислења
39
Поени од реакции
24
Тоа можете самите да си пишете барање за да ви проверат, т.е. нема да ви проверат додека не си платите. Јас им пишав, ми дадоа рок до кога да платам и вкупно беше 23.20лв. ... и не го платив, и не добив ништо :D Причината беше што не можев да најдам каде да ми го пратат во Бугарија, а имаше некоја компликација за да се прате до Македонија.
Dobro. Prativ mail do arhivi vcera i mi stigna mail deka

"Vashiyat e-mail beshe registriran ot administratsiyata na Darzhavna agentsia Arhivi / nomer i data na dokumenta mozhe da vidite v subject na e-mail -a/.

Shto znaci ova?



"
 
Член од
4 март 2021
Мислења
57
Поени од реакции
22
Dobro. Prativ mail do arhivi vcera i mi stigna mail deka

"Vashiyat e-mail beshe registriran ot administratsiyata na Darzhavna agentsia Arhivi / nomer i data na dokumenta mozhe da vidite v subject na e-mail -a/.

Shto znaci ova?



"
Ova znaci deka go primile mejlot pod br. XXX. Sledno bi trebalo da otvorat baranje kaj niv vo sistem i da ti odgovorat dali nasle lice so posocenite podatoci. Mislam imaat zakonska obvrska 21 raboten da odgovorat ama ne me fakjaj za zbor si pisuva na nivniot sajt proveri si.
Za ovaa rabota pisav post pred nekoj strana odprilika max do koga treba da vi e roden predokot inace dzabe barate. Pozz
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Ova znaci deka go primile mejlot pod br. XXX. Sledno bi trebalo da otvorat baranje kaj niv vo sistem i da ti odgovorat dali nasle lice so posocenite podatoci. Mislam imaat zakonska obvrska 21 raboten da odgovorat ama ne me fakjaj za zbor si pisuva na nivniot sajt proveri si.
Za ovaa rabota pisav post pred nekoj strana odprilika max do koga treba da vi e roden predokot inace dzabe barate. Pozz
sepak pamti duri iako kazat deka nemozat da najdat ne znaci deka e vistina toa, kako vo mojot slucaj kade sto kazaa deka ne e napisan pra dedo mi a ustvari bil..
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Si mozel da si go podignes od kaj niv.
Далеку се тие, централна Бугарија - нема шанси да возам или било како да одам. Тајм ис мани :D
Dobro. Prativ mail do arhivi vcera i mi stigna mail deka

"Vashiyat e-mail beshe registriran ot administratsiyata na Darzhavna agentsia Arhivi / nomer i data na dokumenta mozhe da vidite v subject na e-mail -a/.

Shto znaci ova?



"
Го примиле, чекаш од прилка недела дена дури ти вратат ... или не им се работе или многу им пишуваат :D
 
Член од
18 февруари 2022
Мислења
24
Поени од реакции
53
Ist
sepak pamti duri iako kazat deka nemozat da najdat ne znaci deka e vistina toa, kako vo mojot slucaj kade sto kazaa deka ne e napisan pra dedo mi a ustvari bil..
Isto i kaj mene bese. 3 pati mi odgovorija deka go nema dedo mi za na kraj da go najdam u arhiv. Zarem mislite nekoj ke se zamara so nas Makedoncite da ni baraat predtci po milion knigi za bez pari....
Djabe si gubite vreme so mejlovi. Ne ve ubeduvam, probajte si ja srekjata tuku samo zboram od moe iskustvo
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Ist

Isto i kaj mene bese. 3 pati mi odgovorija deka go nema dedo mi za na kraj da go najdam u arhiv. Zarem mislite nekoj ke se zamara so nas Makedoncite da ni baraat predtci po milion knigi za bez pari....
Djabe si gubite vreme so mejlovi. Ne ve ubeduvam, probajte si ja srekjata tuku samo zboram od moe iskustvo
Bukvalno ne se zamaraat, lol.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom