Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Љубопитноста ме врати на кратко да видам што се случува во темава. Сите вие пресни или идни добитници на бугарско државјанство, запамтете: Немате обврска да ви се допаѓа секоја политика на Бугарија кон Македонија. Не мора ни да се преправате дека ви се допаѓа. Има и Бугари во Бугарија кои не ја поддржуваат сегашната политика на Бугарија кон Македонија. Дури и БККС не ја поддржува (да не ве потсетувам дека многу од вас формално сте станале членови на БККС преку добивањето на онаа нивна потврда за потекло). Немате обврска ниту вие.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Љубопитноста ме врати на кратко да видам што се случува во темава. Сите вие пресни или идни добитници на бугарско државјанство, запамтете: Немате обврска да ви се допаѓа секоја политика на Бугарија кон Македонија. Не мора ни да се преправате дека ви се допаѓа. Има и Бугари во Бугарија кои не ја поддржуваат сегашната политика на Бугарија кон Македонија. Дури и БККС не ја поддржува (да не ве потсетувам дека многу од вас формално сте станале членови на БККС преку добивањето на онаа нивна потврда за потекло). Немате обврска ниту вие.
Batali politiki,ti zamina vo EU so pasosot ili uste si ovde.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Tocno ...Sepak ima linija preku podalecen...rodnina..no za sekojslucaj da si prasas posrednikot ...
Тој ми рече нема потреба ама ете друго читам тука затоа и прашав. Ако има некој во слична ситуација како мојата нека каже како постапил.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
ima guzva pred ambasada ?
Автоматски споено мислење:

CIKLONOT UKAZIII IDEEE
Ајде бе од коа ме проколна назад тргна се. Црна хронико ! Хахахахаха (се шалам не почнувај пак)
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Nema da mu go pratat sam ako isprati molba, ne funkcionira taka povekje, samo so dobar posrednik normalno za kesh i plus so zakazhan termin mislam deka e potesko da go zemesh preku koznulat/ambasada. Zatoa gledaj da go zemes imash dobar termin za brzo, ne go ispustaj oti novi ima tek sledna godina juli mesec.....
Vo pravo se site, be go propustaj terminot! Jas dva termini ptopustiv poradi koronava i sega preku konzulat podadov molba eve 5 nedela nema uste nisto...Taka da najdobro probaj da odis na terninot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom