Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Дали има начин да стигне во конзулат пред терминот кој го имам закажано?
За тоа не знам дали мора да чекаш да ти помине терминот па да бараш да ти го испратат.
На форумов има што подигнале од конзулат со искуство па се надевам ќе ти одговорат.
Исто така мислам дека не можеш кога ќе ти текне да го земаш можеби имаш одреден рок на пример ако ти излегло државјансво 2019год да го подигнеш во рок од една година.
Запази го тоа...
Имаше на форумов предходно пратено и мејл каде што треба да се обратиш доколку сакаш да ти го пратат во конзулат пребарај наназад на страните или на стариот форум барај го.
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
За тоа не знам дали мора да чекаш да ти помине терминот па да бараш да ти го испратат.
На форумов има што подигнале од конзулат со искуство па се надевам ќе ти одговорат.
Исто така мислам дека не можеш кога ќе ти текне да го земаш можеби имаш одреден рок на пример ако ти излегло државјансво 2019год да го подигнеш во рок од една година.
Запази го тоа...
Имаше на форумов предходно пратено и мејл каде што треба да се обратиш доколку сакаш да ти го пратат во конзулат пребарај наназад на страните или на стариот форум барај го.
Nema da mu go pratat sam ako isprati molba, ne funkcionira taka povekje, samo so dobar posrednik normalno za kesh i plus so zakazhan termin mislam deka e potesko da go zemesh preku koznulat/ambasada. Zatoa gledaj da go zemes imash dobar termin za brzo, ne go ispustaj oti novi ima tek sledna godina juli mesec.....
 
Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
За тоа не знам дали мора да чекаш да ти помине терминот па да бараш да ти го испратат.
На форумов има што подигнале од конзулат со искуство па се надевам ќе ти одговорат.
Исто така мислам дека не можеш кога ќе ти текне да го земаш можеби имаш одреден рок на пример ако ти излегло државјансво 2019год да го подигнеш во рок од една година.
Запази го тоа...
Имаше на форумов предходно пратено и мејл каде што треба да се обратиш доколку сакаш да ти го пратат во конзулат пребарај наназад на страните или на стариот форум барај го.
Nema da mu go pratat sam ako isprati molba, ne funkcionira taka povekje, samo so dobar posrednik normalno za kesh i plus so zakazhan termin mislam deka e potesko da go zemesh preku koznulat/ambasada. Zatoa gledaj da go zemes imash dobar termin za brzo, ne go ispustaj oti novi ima tek sledna godina juli mesec.....
Океј, значи ќе морам да одам.

Дали има шанси да завршам со се (подигање, пријава на адреса, лична карта) во рок од 3-4 работни дена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom