Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Pale malku za pomos da mi gi rascistis dilemite,predhodnoto objasnuvanje me zbuni,inaku proveruvam na toj nacin kaj sto pisuva molba vrh nomer go iscukuvam potrbitesko ime od listot sto mi go dade posrednikot 8xxx/2017,i pin go iscukuvam brojot parola3xxxx8 dali e vo red.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Poveke od 2 godini e ..eve jas so intervju vo 2018 i od deneska na polozitelno znaci dogodina zdravje ko sto kaza ke go imam pasosot a i si koronava i so terminite za zemanje na ukazite..znaci minimum 3 godini
Optimisticko scenario, ti si negativnoto radi toa e kaj site taka uglaveno...
Автоматски споено мислење:

Nula pozitiva u nieden pogled samo problemi da se bara bez da se resat I normalno posle od problem vo problem si vleguvate...
 
Член од
22 јуни 2020
Мислења
14
Поени од реакции
24
Здраво другари, да прашам гледам имате пишано дека им се сменило од задолжителна на луѓе со 20ххх/2018, а јас сум 16ххх/2018 па дали ме имат заборавено или толку ми е ксмет
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Nema vrska brojceto sestra mi 5118/2018 e a intervju imase 30 Januari 2019 znaci dzabe toj broj

Broj na obrazuvana prepiska e biten koga si vneseno vo sistemot

Jas sum 18393/2018
Sestrami 5118/2018. Ta e na finalna
Jas tret mesec na polozitelno
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Здраво другари, да прашам гледам имате пишано дека им се сменило од задолжителна на луѓе со 20ххх/2018, а јас сум 16ххх/2018 па дали ме имат заборавено или толку ми е ксмет
Pisi povekje info okolu koga si bil Na intervju itn... da ti napravime analiza
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pale malku za pomos da mi gi rascistis dilemite,predhodnoto objasnuvanje me zbuni,inaku proveruvam na toj nacin kaj sto pisuva molba vrh nomer go iscukuvam potrbitesko ime od listot sto mi go dade posrednikot 8xxx/2017,i pin go iscukuvam brojot parola3xxxx8 dali e vo red.
Da ,vo red si proveruvas.
No za da se vodis do kade se stignati ,se odi po broj na prepiska a ne po broj na molba.Zatoa pamtete si gi prepiskite.Vo drzavjanstvoto ja pisuva prepiskata ne brojot na molba.
Автоматски споено мислење:

Zdravo
Dali imaat zapocnato da rabotat sudovite i Ministerstvoto za pravda vo bugarija ?
Raboti Ministerstvo za Pravosudie,ne e prestanato.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom