Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 ноември 2019
Мислења
32
Поени од реакции
37
Za nepolni 2 meseca od podignuvanje na ukazot vo ambasada mi izlegla sluzbenata adresa na Lege 6 se javiv vo opstinata.Prasanjeto mi e dali znae nekoj koja e najeftina brza posta kako Dhl od Bugarija za Mk? Namesto da odam za ekstra brza postapka za 8 saata zemanje pasos da odam regular za 30 dena i da kazam deka tetka mi koja zivee vo Sofija ke go podigne i da mi go prati po brza posta.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Spored ova gotovo ke e isprakajne ukaz za tie preku Sofija sto se,znaci sega molba ke se podava vo ambasada i samo na tie so vrski ke im ja uvazuvaat,i pred ova se bunea sluzbenicite od ambasada sto im se zgolemuva rabotata nekolku pati a sega stom tie odlucuvaat se znae kako ke bide,ili debelo ke si potplatite ili nisto.
Neka ima resenie za lugjeto makar I da platat...
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Za nepolni 2 meseca od podignuvanje na ukazot vo ambasada mi izlegla sluzbenata adresa na Lege 6 se javiv vo opstinata.Prasanjeto mi e dali znae nekoj koja e najeftina brza posta kako Dhl od Bugarija za Mk? Namesto da odam za ekstra brza postapka za 8 saata zemanje pasos da odam regular za 30 dena i da kazam deka tetka mi koja zivee vo Sofija ke go podigne i da mi go prati po brza posta.
Kako proveri daki e izlezena adresata pustimi broj ? Ili meil


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Ako toj e od kraj noem.pocetok od dekemvri i e vo ukaz 134 a pred nego kolku sto znam imase ukaz 132 znaci cel noemvri e vo ukaz 133
Samo ne uste objaven ili clenovive nasi nemaat videno
Atanass993 e грешка со братучед му мора да е крајот на октомври или почетокот на ноември.. А за другите членови дали имат видено незнам ама јас да не ве лажам, секој ден од 9:00 до 18:00 секој поминати 60 минути проверувам :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Како што веќе знаете денес имаше указ 134/202,но имаше и указ 154 и 140 но за странци така да не ви е ни битно.Вкупно 189 преписки потпишани околу броеви помали/еднакви со 8200/2018
 

MaxiDj

Top-notch Сasual Dating - Verified Maidens
Член од
23 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
4
Има ли некој искуство за поднесување на молба во амбасадата за подигање на указ за државјанството во Скопје, дали е со претходно закажување или се оди директно во амбасадата ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom