Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Видите бе луѓе, нормално е сите да сакате пасош и ќе добиете. Без паники само.

Си имаат таму некој ред и ние се обидуваме цело време да им влезиме во "шемата" - но очигледно си тераат работа луѓето.

Ете кој очекуваше толку укази веднаш да се објават. Јас не. Вие?

Значи си потпишуваат и прават измени во процедурата за и самите тие да си олеснат.

Така да, помалку нервоза, помалку споделувања инфо од "посредници" и претпоставки - повеќе инфо од на терен.

Како што и Биго ви кажа, како што и јас ви пишав погоре... читајте малку меѓу редови и НЕ прашувајте исти прашања по 5 пати. Кој има потпишан указ патот под него правец Софија. Ете толку е едноставно.

Другите мукла и чекајте ред.

Дајте еднаш како возрасни да се понашаме.
Нека пишат тука само инфо од терен оние кои биле или веќе се Софија, а останатите дајте да се стрпиме малку.

Сите ќе не/Ве биди.
Трпение само (и без офтопик).
Pa barem tagni me :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Хахахаххахахахахаха ама биди мирен сега и ти хахаха.

Од моб сум незз тагови дали излегуваат океј. Од лаптоп кога сум нема гајле (прегледно е).
@Bigo работи сега?

@marin.skp беше Софија по пасош?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Хахахаххахахахахаха ама биди мирен сега и ти хахаха.

Од моб сум незз тагови дали излегуваат океј. Од лаптоп кога сум нема гајле (прегледно е).
@Bigo работи сега?

@marin.skp беше Софија по пасош?
Dobro e raboti :) sveti crveno hahahaha
 
Член од
4 јуни 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
Знае ли некој колку време се чека да се смени овој статус
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство
Ми се смени на овој статус на 31.12.2020. бројчето ми е 162хх/2018
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Хахахаххахахахахаха ама биди мирен сега и ти хахаха.

Од моб сум незз тагови дали излегуваат океј. Од лаптоп кога сум нема гајле (прегледно е).
@Bigo работи сега?

@marin.skp беше Софија по пасош?
Во среда сум Софија.
Уште сум во ГР, се мислев дали од тука да фатам за Софија ама неќам да ги малтретирам жената и малиот, па ќе ги носам Ск и среда одам... ваљда (ако не дојде со мене еден другар) ќе имам 1-2 места ќе Ви пишам ако некој му треба превоз...
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
13
Поени од реакции
7
Mene mi se smeni avgust 2020 a intervju 15.04.2019 i uste stoi kako tvojot status.Prasuvam sto e rabotata ne odgovara nikoj a sekoj den proveruvam pozz.
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
A tie sto zedovme drzavjanstvo preku konzulat, dali ima sansi da ni izdadat duplikat, ne vidov nekoj da spodeli tocni informacii.
Сеуште нема информации,ајде уште еднаш и јас да прашам само..........
Мене посредникот ми рече од следна недела ќе можело


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Сеуште нема информации,ајде уште еднаш и јас да прашам само..........
Мене посредникот ми рече од следна недела ќе можело


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
Na vase mesto da sum, da mi e potpisan ukazo, sega odma palam kolata, pravam test, odam Sofija u MP, zimam go ukazo ako go dadat, ako ne go dadat, jadam kebapi, setam malku, pijam kafe, gledam jaki tetki :цицки:i se vrakam nazad.... i pisam so sum napravil...e**go e*es... 100 godini cekas ukaz i sega koga ima sansa da go zemes nabrzina, nikoj ne saka da dade use 100 evra... ako ne drugo barem da se proseta do Stolicata :sneaky: zaebi posredniko so ke kaze
Автоматски споено мислење:

Ne mu piseme :sneaky:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Mene mi se smeni avgust 2020 a intervju 15.04.2019 i uste stoi kako tvojot status.Prasuvam sto e rabotata ne odgovara nikoj a sekoj den proveruvam pozz.
Е како не одговарал никој кога претходниот пат ти одговорив:
Zdravo drustvo 15.04.2019 finalna status cekam za polozitelno a pred dve nedeli odgovorivte deka se do sredinata na April a nema nisto smeneto ?Ako moze nekoj odgovor
Па уште се до таму, застанаа на тој датум и цел месец скоро нема промени од финална кон положително. Никој не знае зошто се закочи, проверувај ти редовно но не можеме да ти кажеме точен датум кога ќе бидне. Се надевам советот сепак си работи и каснат само со објава на статусот и дека наскоро ќе "експлодираат" со промени, но кој ги знае што прават. Ептен заглави работата со финална.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Самиот дури го лајкна одговорот и утредента пак истото прашање го постави.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo imam podignato drzavjanstvo vo bitola vo mart 2021 a seuste nema stignato pismo za adresa. Dali na nekoj mu ima stignato pismo sto ima podignato drzavjanstvo vo mart ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom