Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
4 јуни 2020
Мислења
19
Поени од реакции
29
abe kade ni dadea bg drzvjanstvo pa i kvicete kukate placi picki ke cekate i ke kjutete ebal su ve
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Zdravo na site.Nova sum na forumot.Momentalno sum na status finalna 2 meseci...
Vo kratki crti nekoj da mi objasni uste koi proceduri pretstojat do pasos vo raka?Vi blagodaram.
Ovde gi imas site informacii sto ti trebat. Klikni.
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Denes dobiv informacija od konzulatot vo Bitola na brat mi mu e iskoceno brojceto, a moeto ne e. Zaedno vo ist den bevme na intervju oktomvri 2020.
Dali nekoj znae, informacija za brojcinjata na prepiski stigaat sekoj den vo konzulatot ili nekolku pati mesecno so pristignata posta od Sofia? Pozdrav i fala za odgovor
7 meseci chekash brojce? toa rekord vreme za cekanje da ne e?
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Zdravo svima, da li neko zna koja je procedura da se posalje ukaz u ambasadi u Skoplju , iz ministarstva pravosudja niko ne odgovara na mail od februara ove godine, pisala sam na: L_Stoyanova@justice.government.bg, bgcitizen2@justice.government.bg. Kontaktirala sam amabasadu ali oni me prosledjuju da kontaktiram ministarstvo, da li se molba pise i salje postom ili elektronski?
Мораш да пратиш молба прекку поштс до правосудие заедно со копија од пасош и се чека околу месец дена да стигне указот во амбасада. Молбата можеш и преку обична пошта да ја испратиш. Имаше урнек како изгледа молбата тука на форумот кој ја има нека ти ја испрати да не вртиш 100 страни наназад. Само пополнуваш име презиме број на преписка слични работи. Поздрав
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom