Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Edna informacija ako moze za kolku vreme izleguva proishod podnesen vo Konzulatot vo Bitola?
Здраво,
За сопругата поднесовме за происход во Март годинава и од Конзулат ни рекоа за 10 месеци да се јавиме дали е пристигнат. Доколку стасал порано тие ќе ни се јават, а ако не стаса за 10 месеци по една година повторно да се јавиме.
 
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
Мораш што е можно побрзо да однесеш дополнителни документи затоа што следниот статус е "Положително" ако советот одлучи дека ги имаш сите потребни документи. После тој статус е вицепремиерот кој дава крајна одлука "Указ" ако ти е одобрено државјанство.
Не можам да однесам не сум во МК , и нема кој за мене да отиде а морало лично као демек, а уствари кои се тие дополнителни документи , поима немам , истите ли што ги поднесов???
 
Член од
10 август 2020
Мислења
22
Поени од реакции
12
Не можам да однесам не сум во МК , и нема кој за мене да отиде а морало лично као демек, а уствари кои се тие дополнителни документи , поима немам , истите ли што ги поднесов???
Јас не отидов лично. Посредник ќе најдеш и тој ќе ги достави. Исто знам и дека по ДХЛ праќаа документи ама не знам дали може се уште преку брза пошта или тоа беше можност додека границите беа затворени.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Kolko vreme do brojce luge za proverka na prepiska na net . Intervju bitola roditel pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
72
Поени од реакции
106
Dali nekoj znae sto znaci ova?Mislam deka tie sto imaat steknato drzavjanstvo ne treba da pravat test za korona?
Ti citas tocka 2. koi imaat pravo da vlezat vo drzavata , a za PCR test bez ili so e kazano podole vo tocka 5 i tocka 6 od zapovedta na ministerot tocka 2 ne te interesira, ima nekoi iskluceni za PCR test vo tocka 9 no ipak pak ne e za ukaz taka da so drugi zborovi dodeka ne iskoci nova zapoved zadolzitelno e PCR test pri patuvanje nakaj bugarija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom