Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
01.06.2018 Бил ден пред викенд Петок затоа застанаа минатата недела со укази до 01.06.2018 утре од 9:30/10:30 почнуваат турбоинџекшен со нови укази од месец јуни со положително ноември

Инфо од сите утре среќни членови или нивни блиски што ќе си добијат државјанство
Utre mislam e neraboten den vo Bugarija
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Utre mislam e neraboten den vo Bugarija
Ако прават како во Македонија да префрлаат да претураат може тогаш истата ќе ја префрлам во вторник...

6 септемвриДен на Соединувањето на Бугарија
22 септемвриДен на Независноста на Бугарија
1 ноемвриДен на народните будители
24 декемвриБадник
25 и 26 декемвриБожиќ
Автоматски споено мислење:

Највероватно електронски ќе штиклира утре некој
 
Член од
13 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
44
Вака, процедурата ја почнав април 2017та преку вујко со бугарски пасош. После година и неколку месеци никакви вести, ми се јави посредникот за дополнителни документи. Кон крајот на октомври однесов изводи од прадедо и уверение од бугарски клуб од Струмица. Интервјуто ми го закажаа на 10.04.2019та година и уште сум на задолжителна. Доколку требаат било какви други информации за да ме ставите на списокот ќе пишам.
 
Член од
30 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
155
Здраво
Сакам да ве замолам доколку ги имате прашањата кои се поставуваат на интервјуто би ве замолил да ми ги пратите за да мозе да ги испринтам .
Само за инфо
Почната процедура во Октомври 2019 и еве сега ќе одам на интервју , но мора да се направи и ПЦР тест , дополнителен трошок но тоа е кога ќе се фатиш на орото мора да крај да го изиграош.
Ви благодарам

Надополнување дали е потребен ПЦР тест или не , дали некој бил на интерву од кога почна коронова.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
@Bibo стави го @Kiko.23 на список Финална , со интервју Софија 5/3/2019 само да каже со кој документи и од кога му е промената од задолжителна во финална.
Документи , преку брат, статусот се смени пред една недела, е сега како што сите кажавте дека потребно е да се однесат дополнителни документи јас не однесов пошто сум во Америка, сега не знам одприлика колку време се чека на финална , како и да е ќе оди вака како што е , па се надевам на позитивен резултат , благодарам на информациите
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
01.06.2018 Бил ден пред викенд Петок затоа застанаа минатата недела со укази до 01.06.2018 утре од 9:30/10:30 почнуваат турбоинџекшен со нови укази од месец јуни со положително ноември

Инфо од сите утре среќни членови или нивни блиски што ќе си добијат државјанство
Po tvoja procenka jas so polozitelno 25.06.2020 koga bi dobil ukaz? Mani Edna matematika pa ke kasnime burek ubav so Meso
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
319
Поени од реакции
432
Да, но доколку родителот се стекнал со бг државјанство пред да се родат децата.Прашањето на членот беше друго,тие сега се стекнале со државјанство а децата имаат 7 и 5 год.
Моја грешка, се извинувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom