Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
само напиши кога беше на интервју и каде и со какви документи.
Автоматски споено мислење:


зошто ПП??? Доколку прелисташ на првите неколку страни има добро образложено. Поздрав
Po tvoja procenka jas so polozitelno 25.06.2020 koga bi dobil ukaz? Mani Edna matematika pa ke kasnime burek ubav so Meso
Првата недела од мај или јуни во 2021
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
decki, kolku e bitno praviloto dedo ili pradedo da bide roden od 1900god do neznam koja ?

jas momentalno na finalna, dostaviv povtorno izvodi vo pravosudie za sekoj slucaj no strav me faka da ne me odbijat?
pradedo mi roden 1898 a dedo mi 1939 :D
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Dali se ushte prakjaat drzavjanstvo vo bitola ?
Праќат...со посредник што стварно може да ти заврше работа..јас сум веќе у процедура
Автоматски споено мислење:

decki, kolku e bitno praviloto dedo ili pradedo da bide roden od 1900god do neznam koja ?

jas momentalno na finalna, dostaviv povtorno izvodi vo pravosudie za sekoj slucaj no strav me faka da ne me odbijat?
pradedo mi roden 1898 a dedo mi 1939 :D
Па добро е и од двајцата ако си доставила исто и од родителот за да се докаже сродство
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
153
decki, kolku e bitno praviloto dedo ili pradedo da bide roden od 1900god do neznam koja ?

jas momentalno na finalna, dostaviv povtorno izvodi vo pravosudie za sekoj slucaj no strav me faka da ne me odbijat?
pradedo mi roden 1898 a dedo mi 1939 :D
Jas mislam deka e mnogu bitno dokumentite od dedo ili pradedo da bidat od 1900 do 1918 god, taka mi rece mojot posrednik
 
Член од
31 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Edno prasanje.Prvo pozdrav do site na forumot.Imam termin za podiganje ukaz vo oktomvri.Kako e so patuvanjata za Bugarija,dali treba test za korona?Uste ednas blagodaram.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
319
Поени од реакции
432
Б`лгари пуштаат ли на граница без проблеми со негативни тестови? и дали има некој што е вратен од граница со негативен пцр тест
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Ja sum so dedo 1920 god i sum na polozitelno , da ne e mn razlika samo godina dve ne e prob , i kako so kaza orelo
 
Член од
24 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
34
Б`лгари пуштаат ли на граница без проблеми со негативни тестови? и дали има некој што е вратен од граница со негативен пцр тест
Пуштаат, мислам дека до сега немаат вратено со негативен тест, а прифаќаат тестови од доста многу лаборатории во мк.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Dali ednistveniot nacin za rezervacija na termin vo DABC e preku nivnata web strana? Probuvam nekolku pati i ne mi dava da rezerviram a ima slobodni termini od 9 noemvri. Dali moze pomos okolu toa?
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Dali ednistveniot nacin za rezervacija na termin vo DABC e preku nivnata web strana? Probuvam nekolku pati i ne mi dava da rezerviram a ima slobodni termini od 9 noemvri. Dali moze pomos okolu toa?
според некои членови од 1ви Септември почнаа со закажување на термини, а со ситуацијата каква што е моментално сигурно се пребукирани и најдобро ти е да си направиш термин што поскоро. Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom