Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 август 2015
Мислења
1.661
Поени од реакции
2.480
Многу лоша вест слушнав денес,посредник на моја колешка која што чека указ на положително становиште од јули и кажа дека денес бил во Софија разбрал од службеник во Министерството дека ќе нема указ до избори после изборите ќе има многу промени за апликанти од МК
Mene mi sepna edno pile deka pozadi vo dvorot ima 90 kila zlato u bure limeno so kapak rgosano na dlabocina od 1 metar kraj cesmata
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
9
Поени од реакции
2
@Filipsrb to moze da bude problem, jer ja sam vadila dokumente da nisam osudjivana i u Makedoniji i u Srbiji jer zivim tu
A ako mogu da izvadim potvrdu da nisam osudjivan onda nema problema? Ja sam to izvadio jos kad sam predavao za intervju. Dal mi treba opet ta potvrda?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 277026
Ova go objaviv pred 2 dena vidi sam deka finalna ne ja proagas...
Автоматски споено мислење:


Imas 2 drzavjanstva i sega bugarsko vadis?
Cekaj, ovo je odbijena zalba ili odbijen za drzavljanstvo?
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2020
Мислења
42
Поени од реакции
100
Ako si odneo potvrdu pred intervju, to je to, ne treba ti opet, jednom se nosi. Ali ako na njoj imas nesto da jesi bio osudjivan, nema sanse da prodjes
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
9
Поени од реакции
2
Ako si odneo potvrdu pred intervju, to je to, ne treba ti opet, jednom se nosi. Ali ako na njoj imas nesto da jesi bio osudjivan, nema sanse da prodjes
Odneo sam potvrdu i nisam osudjivan, nego nisam trenutno u Srb, a imam neke kazne za placanje pa pitam samo zbog toga. Znaci ne bi trebalo da bude problema. Hvala na odgovoru.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
269
Поени од реакции
383
Има некој инфо за колку реално стасуваат пасош и л.к од сликање во амбасада во Скопје???
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
310
Поени од реакции
415
Многу лоша вест слушнав денес,посредник на моја колешка која што чека указ на положително становиште од јули и кажа дека денес бил во Софија разбрал од службеник во Министерството дека ќе нема указ до избори после изборите ќе има многу промени за апликанти од МК
Ne im veruvajte na tie posrednici pola i povekje se nepismeni do vcera pola bea ovcari a pola prodavaa farmerki po palaneckite sela
 

Kajgana Shop

На врв Bottom