Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 јануари 2020
Мислења
209
Поени од реакции
215
I mojot posrednik vika da bideme srekni ako ima uste 2 ukazi do 1 januari, ja ispolnile kvotata so ukazi!
 
Член од
26 март 2019
Мислења
61
Поени од реакции
75
So e rabotava so konzulatov vo Bitola se javuvam na broevite nikoj ne kreva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас цел ден бев во конзулатот денес.
Телефоните ѕвонат ама никој не реагира.
Барај на мобилен не на фиксен. Иако не ти кренат одма тие ти се јавуваат.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
708
Поени од реакции
386
Јас цел ден бев во конзулатот денес.
Телефоните ѕвонат ама никој не реагира.
Барај на мобилен не на фиксен. Иако не ти кренат одма тие ти се јавуваат.
Koj e brojot mobilen znaes?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
20
Поени од реакции
15
Здраво на сите. Сакам да прашам дали претставува проблем што немам поднесено декларација за престој во странство? Моментално студирам во Холандија али сум регистриран со место на живеење и во Македонија. На интервју бев во јуни 2019 и посредникот ме уверуваше дека нема потреба да пријавувам дека живеам во странство.
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
42
Поени од реакции
100
Mislam deka ne e problem ama sea grazdanstvoto ke moze da si go naracas samo vo Makedonija da ti stigne, prasaj posrednikot ama mislam ne moze da se prati vo drzava kade nemas prestoj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom