Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Многу лоша вест слушнав денес,посредник на моја колешка која што чека указ на положително становиште од јули и кажа дека денес бил во Софија разбрал од службеник во Министерството дека ќе нема указ до избори после изборите ќе има многу промени за апликанти од МК
Ne im veruvajte na tie posrednici pola i povekje se nepismeni do vcera pola bea ovcari a pola prodavaa farmerki po palaneckite sela
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Site se nepismeni vo taja grupa prvo,prasuvaat prasanja zasto mi digaat na tel vo ambasada vo skopje pa mi spustaat :) kako nie da rabotime vo ambasadata pa znaeme :)
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Site se nepismeni vo taja grupa prvo,prasuvaat prasanja zasto mi digaat na tel vo ambasada vo skopje pa mi spustaat :) kako nie da rabotime vo ambasadata pa znaeme :)
So vregjas neznam ti si mnogu pameten izgleda, prof dr mr ing? Ti znaese se au ej so vakvi ko tebe ni eu ne te pere tebe be dzabe so tebe vaka ke se praes pameten i ke si sedis doma so taticko i mamicka. Ako znaes ke pises zatoa e forumov da se pomogne na nekomu ima lugje koji znaat zosto ambasada ne kreva ili kreva pa spusta pa ke ti rece ja bev so posrednik zavrsiv rabota. Ne da se praes pameten i samo da komentiras. Moze mislis deka si interesen ama glup si ko trotinet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Koga intervju pozdrav so sreka

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Nee moja prepiska ja sum polozitelno :) samo mi go pratija i maj mi kazaa!
Автоматски споено мислење:

So vregjas neznam ti si mnogu pameten izgleda, prof dr mr ing? Ti znaese se au ej so vakvi ko tebe ni eu ne te pere tebe be dzabe so tebe vaka ke se praes pameten i ke si sedis doma so taticko i mamicka. Ako znaes ke pises zatoa e forumov da se pomogne na nekomu ima lugje koji znaat zosto ambasada ne kreva ili kreva pa spusta pa ke ti rece ja bev so posrednik zavrsiv rabota. Ne da se praes pameten i samo da komentiras. Moze mislis deka si interesen ama glup si ko trotinet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ama i nie na forumov ne znaeme drugar zasto mu spustaat na tel i zasto ne digaat na tel,pa jas ziveam do bg ambasada koga ke sednat vo kafana vo 12 casot na corba bugarskive diplomati do 2 ne stanuvaat...posle ne se cudi zs ne ti digaat na tel!
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Здраво,
Некој да има инфо како е за влез во Бугарија со Бг пасош?
И ако требаат тестови каде се најефтини и дали може Бугарија да се тестираш од како ќе влезеш?

Благодарам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom