Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
39
Здраво на сите. Сакам да прашам дали претставува проблем што немам поднесено декларација за престој во странство? Моментално студирам во Холандија али сум регистриран со место на живеење и во Македонија. На интервју бев во јуни 2019 и посредникот ме уверуваше дека нема потреба да пријавувам дека живеам во странство.
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
Mislam deka ne e problem ama sea grazdanstvoto ke moze da si go naracas samo vo Makedonija da ti stigne, prasaj posrednikot ama mislam ne moze da se prati vo drzava kade nemas prestoj
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
8
Zdravo dali ima nekoj info kolku se ceka od slikanjeto vo konzulatot do dobivanje na pasosot.
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
53
Поени од реакции
27
некој неодамна отиде на интервју? Се прашувам колку помалку се случиле во 2020 година поради корона. Мојата апликација беше поднесена во август и само околу 5000
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
126
некој неодамна отиде на интервју? Се прашувам колку помалку се случиле во 2020 година поради корона. Мојата апликација беше поднесена во август и само околу 5000
Noemvri mesec (18 noemvri) imaat stignato negde oloku 9500
 

Kajgana Shop

На врв Bottom